Son Dakika! Saadet Partisi İstanbul Seçimlerine Kendi Adayıyla Katılma Kararı Aldı

23 Haziran tarihinde yenilenecek olan İstanbul seçimleri için Saadet Partisi seçime kendi adayları ile katılma kararı aldıklarını duyurdu.

GÜNDEM 14.05.2019 - 15:44 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

23 Haziran tarihinde yenilenecek olan İstanbul seçimleri için Saadet Partisi seçime kendi adayları ile katılma kararı aldıklarını duyurdu. Detaylar haberimizde!

31 Mart yerel seçimlerinde 103 bin oy alan Saadet Partisi merakla beklenen İstanbul seçim kararını açıkladı. Açıklanan karara göre Saadet Partisi seçime kendi adayı ile katılacak ve İstanbul'da başka bir adayı desteklemeyecek. Saadet Partisi İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nu Destekleyecek Mi?Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki oy farkının son derece düşük olması nedeni ile İstanbul'da partilerin hangi adayı destekleyeceği de büyük önem kazandı. CHP'nin bu konudaki en büyük beklentilerinden biride İstanbul'da 103 bin oy alan Saadet Partisi'nden oldu. Ancak Saadet Partisi cephesi tarafından yapılan açıklamada partinin kendi adayı ile seçime gireceği açıklandı. Temel Karamollaoğlu "Ülke Gerçeklerini Göz Önüne Aldık"Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "İlgili kurullarımızla yaptığımız geniş istişareler, kamuoyu eğilimleri ve ülke gerçeklerini göz önünde bulundurarak 23 Haziran 2019 seçimlerine Saadet Partisi olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Necdet Gökçınar ile devam etmeye karar vermiş bulunmaktayız.Artık bu seçimde İstanbul 16 milyon değil 82 milyondur. İstanbul Türkiye’nin kalbidir ve İstanbul’un yorulması Türkiye’nin yorulması demektir. Bu sorumlulukla verdiğimiz karar Türkiye’mizin önünü açmaya yöneliktir.Bu vesile ile yürütülecek seçim kampanyalarında başta adaylar ve siyasi partiler olmak üzere bütün vatandaşlarımızı üslup ve davranış olarak her zamankinden daha fazla hassas olmaya davet ediyoruz.Bu seçimlerin İstanbul'umuza, ülkemize ve milletimize hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyoruz. 23 Haziran çatışmanın değil dayanışmanın tarihi olsun" diyerek kararlarını duyurdu. Necdet Gökçınar "Kendi Adayımız İle Girme İhtimalimiz Ağırlık Kazandı"Konu hakkında 8 Mayıs tarihinde açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Necdet Gökçınar 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanacak İstanbul seçimleri için "YSK'nın İBB Başkanlık Seçimi'ni hukuksuz iptal etmesi üzerine 23 Haziran'da yapılması kararlaştırılan seçimlere Saadet Partisi olarak aynı adayla katılmak yönünde görüş oluşmuştur.Sayın Genel Başkanımız nihai kararı kamuoyuna açıklayacaktır" diyerek Saadet Partisi'nin Ekrem İmamoğlu lehine seçimlerden çekilmeyeceğini duyurmuş ancak nihai kararın Temel Karamollaoğlu tarafından verileceğini duyurmuştu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@