Son Dakika! Suriye Tel Abyad'da Askeri Araç Geçişi Sırasında Patlama! Şehit ve Yaralı Askerler Var

Şanlıurfa'da sınır bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında şiddetli bir patlama yaşandı. Gelen ilk bilgilerde 3 askerimizin şehit olduğu 1 askerimizin de yaralandığı öğrenildi. İşte ilk detaylar.

Gündem 08.01.2022 - 15:10 08.01.2022 - 15:13 Mustafa Karagöz

Şanlıurfa'dan gelen son dakika haberi yürekleri yaktı. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Barış Pınarı Bölgesi Suriye'nin Tel Abyad bölgesindeki Gültepe Hudut Karakolu yakınlarında bir patlama yaşandı. Askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlama sonrası araç içinde bulunan askerlerimizden şehit ve yaralılar olduğu öğrenildi. 

ŞEHİT VE YARALI ASKERİMİZ VAR

Bölgeden gelen ilk bilgilerde; patlamanın yaşandığı bölgeden geçen aracın içerisinde ki 3 askerin şehit olduğu bildirildi. Araç içerisinde bulunan 1 asker ise yaralandı. Söz konusu patlama sonrası bölgeye çok sayıda güvenlik gücü ve sağlık ekibi yönlendirildi. 

Türkiye'den bölgeye giden sağlık ekipleri yaralı askeri hemen hastaneye kaldırdılar. Akçakale Devlet Hastanesine getirilen yaralı askerin tedavisine başlandı. Bununla birlikte şehit olan askerlerimizinde Akçakale Devlet Hastanesine getirildiği aktarıldı. 

tel abyad patlama

BÖLGEYE GÜVENLİK GÜÇLERİ SEVK EDİLDİ

Suriye'nin Tel Abyad'da Barış Pınarı Bölgesinde medyana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi intikal etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@