Son Dakika! Yangının Vurduğu Datça'da 4.6 Şiddetinde Deprem

Yangın felaketinden sonra Datça'da deprem meydana geldi. AFAD Başkanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusunda depremin şiddeti 4.6 olarak açıklandı.

Son Dakika! Yangının Vurduğu Datça'da 4.6 Şiddetinde Deprem

Orman yangınlarının vurduğu bölgelerden biri olan Datça bir de depremle sarsıldı. Gün içinde öğleden sonra bölgede meydana gelen deprem çeve ilçelerden de hissedildi. AFAD ise depremin hemen ardından bir basın açıklamasında bulundu.

AFAD AÇIKLADI DATÇA'DA 4.6 ŞİDDETİNDE DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) resmi sitesinden yayımladığı son dakika duyurusunda, Datça açıklarında bir deprem meydana geldiğini bildirdi. Öğleden sonra saat 14.26 sularında meydana gelen deprem yerin 15 km derinliğinde oluştu. Depremin merkez üssü ise Datça'ya 42 km uzaklıkta Ege Denizinde bir nokta olduğu bildirildi.

Depremle birlikte sarsıntıyı hisseden vatandaşlar kısa süreli endişe yaşadılar. Herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı deprem bazı komşu ilçelerde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüde depremin ardından bir açıklamada bulundu. Son depremlerin yer aldığı listede Datça'da meydana gelen deprem hakkında da bilgi veren Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 4.7 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi verilerine göre deprem yerin 5 km derinliğinde meydana geldi.

SONRAKİ HABER