Sonbaharın En Şiddetli Yağışları Geliyor! Gök Gürültü, Çok Kuvvetli Olması Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda bazı iller için çok kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Uyarıda vatandaşların olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi.

Sonbaharın En Şiddetli Yağışları Geliyor! Gök Gürültü, Çok Kuvvetli Olması Bekleniyor

Ekim ayının ikinci yarısına girdiğimiz şu günlerde yağışlı havalar yurdun dört bir yanını sarmaya başladı.

Özellikle bazı kıyı şehirlerinde devam eden yağışlı havalar etkisini artıracak. Bunun yanında yağışlar daha fazla bölgeyi etkisi altına alacak. Meteoroloji yağışlara dair uyarılarında yağışların bazı şehirlerde çok etkili olacağını ilan etti.

METEOROLOJİDEN YAĞIŞLI HAVA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesinden yayımladığı hava tahmin raporunda gök gürültülü, şiddetli sağanak yağışların olabileceği şehirleri Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Uşak, Denizli, Van çevreleri ile Kütahya'nın batı ilçeleri olarak ilan etti.

Bunun dışında yağışların özellikle Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren , Edirne, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli, İzmir'in güney ve batı ilçeleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğini vurguladı.

Bu şehirlerde hava sıcaklıkları artacak;

Yurdun batı kesimlerinde yaşanacak yağışlı havaların dışında iç kesimlerde kuzey ve doğu bölgelerde hava sıcaklıklarının 2 derece ile 4 derece artacağı açıklandı. Yağışlı geçecek şehirler ile kuzey, iç ve doğu kesimler dışında kalan bölgelerde herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

Çok Şiddetli Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunda ayrıca rüzgaz uyarısında bulundu. Vatandaşların sorun yaşamaması için bir açıklamada bulunan Meteoroloji "Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verdi.

SONRAKİ HABER