Sosyal Medyayı Sallayan Polemik! Athena Gökhan'ın Bakan Koca'ya Tepkisine Cevap Gecikmedi!

Athena Gökhan olarak tanınan ünlü sanatçı Gökhan Özoğuz ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında çıkan polemik sosyal medya gündemine damga vurdu.

Sosyal Medyayı Sallayan Polemik! Athena Gökhan'ın Bakan Koca'ya Tepkisine Cevap Gecikmedi!

Türkiye'nin sosyal medyada bir polemik konusu daha oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ünlü sanatçı Gökhan Özoğuz arasında sosyal medya üzerinden geçen sözlü tartışma Türkiye'nin gündemine oturdu.

VAKA SAYILARINDAN 84 MİLYON SORUMLU SÖZLERİ TEPKİ GETİRDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de artan vaka sayılarının ardından bir açıklama yaparak sorumlunun 84 milyon vatandaş olduğunu ifade etmesine ünlü sanatçı Gökhan Özoğuz sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Özellikle sosyal konulara olan ilgisi ile bilenen Gökhan Özoğuz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın tüm vatandaşların sorumlu olduğunu ifade etmesini kabul etmediğini belirtti.

KENDİMLE KONUŞMAKTAN ŞİZOFREN OLDUM VAKA SAYILARINDAN NEDEN BEN SORUMLUYUM

Sosyal meydadan bir mesaj paylaşan Gökhan Özoğuz, “Türkiye'de tavan yapan vakalardan neden ben sorumluyum. 1 yıldır kendimle konuşmaktan şizofren oldum. Kongreye falan da katılmadım. Sayın Fahrettin Koca aşıları etrafa saçmadan bir de bizi mi aşılasanız acaba? Belki o zaman virüs biter. Boş boş kapanacağımıza onu mu denesek?” dedi.

Sosyal Medyayı Sallayan Polemik! Athena Gökhan'ın Bakan Koca'ya Tepkisine Cevap Gecikmedi! - Resim 1

BAKAN KOCA'DAN YANIT GELDİ

Gökhan Özoğuz'un bu sert tepkisine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan cevap gecikmedi. Gökhan Özoğuz'un mesajına sosyal medya hesabından yanıt veren Bakan Koca, “Sorumluluk suçlamak anlamına gelmez. Artan vaka sayısında suçumuz yok ama sorumluluğumuz var. 84 milyon beraber arttırmadık vaka sayılarını ama birlikte mücadele etme sorumluluğumuz var. Destek olacağınızdan şüphem yok” ifadelerini kullandı.

POLEMİK DEVAM ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıt verdiği Gökhan Özoğuz daha sonra yine sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı. Yeni açıklamasında Bakan Koca'ya yanıt veren Gökhan Özoğuz, “Bizler her zaman büyük bir gayretle seve seve elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu mücadelemiz sırasında özellikle aşı konusundaki gayretlerinizin de halkımızın can güvenliği için armasını rica ediyoruz.” dedi.

Sosyal Medyayı Sallayan Polemik! Athena Gökhan'ın Bakan Koca'ya Tepkisine Cevap Gecikmedi! - Resim 2

DAHA İYİ OLACAK MESAJI İLE POLEMİK SON BULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Göközoğuz'un ikinci açıklamasına ise, “Hep birlikte elimizden geleni yapmaya çalıştıkça zorluklar kolaylaşacaktır. Aşı konusunda gerçek olan algılanandan kat kat iyidir. İnşallah daha da iyi olacaktır.” cevabını verdi.