Soylu'dan İmamoğlu'na: Pejmürde Ederiz! Pejmürde Ne Demek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Ekrem İmamoğlu'nu sert bir şekilde eleştirerek "pejmürde ederiz" dedi.

GÜNDEM 03.09.2019 - 15:15 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Ekrem İmamoğlu'nu sert bir şekilde eleştirerek "pejmürde ederiz" dedi. Peki, pejmürde ne demek?

Kayyum atanan Belediyeler hakkında açıklama yapan ve Diyarbakır gezisinde onları ziyaret eden Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son derece sert açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na: “Başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz”Düzensiz göç nedeni ile Bursa'da düzenlenen toplantıya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Soylu “Ay yıldızlı Türk bayrağı Diyarbakır Belediyesi ve diğer belediyelerden çıkartılırken, içiniz rahattı değil mi? Şimdi, gönlünüz terör örgütü müzahirlerine Atatürk tablosunu verirken rahat etsin. Atatürk'ün her türlü istismar edildiği ortamı gördük bu ülkede, ama terör örgütü üzerinden istismar edildiğine şimdiye dek rastlamadık. Yazıklar olsun. Bizden sonraki nesiller de bu bizim yaşadıklarımızı yaşamaya devam mı etsin? Ballandıra ballandıra anlatıyor, sarılmışlar, kucaklaşmışlar, halay çekmişler. Allah neşenizi artırsın, gözümüz yok. Bir tarafta şehit aileleri dururken, gaziler dururken, Diyarbakır'a gitmişken Hacire anaya da bir uğrasaydın, oğlunun nasıl kaçırıldığını, bir oğlunun nasıl infaz edildiğini onun ağzından bir dinleseydin bari.Yoksa medya yapıcıların, ajansların sana öyle bir sufle yapmadılar mı? Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var, ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz.Bu kadar açık ve net. Bu ülke adına, bu millet adına, sağına soluna bakmayız. Yıllardır terörden acı çeken insanlar dururken, terörist cenazelerinde yas tutan adamlara böylesine bir destek milletimizin de bizim de gönlümüzü acıtır, kimse kusura bakmasın” dedi.Pejmürde Ne Demek, Pejmürde Ederiz Ne Anlama Geliyor?Pejmürde kelime anlamı olarak eski, püskü, yırtık anlamına gelirken ikinci anlamı ise eski, püskü kılıklı, üstü başı dağınık perişan anlamına geliyor. Soylu tarafından yapılan açıklamada da "seni perişan ederiz" anlamı çıkarıldı.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@