Spotify Yeni HiFi Üyelik Sistemini Başlatacak! CD Kalitesinde Müzik Dinleme Şansı!

Yüksek kaliteli müzik deneyimi, standart abonelik dışında ekstra ücret karşılığında edinilecek.

Teknoloji 24.02.2021 - 17:20 24.02.2021 - 17:20 Emlak 365
Yüksek kaliteli müzik deneyimi, standart abonelik dışında ekstra ücret karşılığında edinilecek. Spotify HiFi abonelik ile paket içinde kullanıcılar ‘’kayıpsız ve yüksek kaliteli müzik’’ deneyimi yaşayacaklar. Spotify Hifi’ın Premium hesabında bir eklenti şeklinde pazarlanması bekleniyor.

HiFi Hakkında Bilgiler

Webtekno’nun aktardığı bilgiler kapsamında, geride kalan yıldan buyana %29’luk bir büyüme sağlayan Spotify, sadık bir müşteri kitlesine sahip oldu. Bu müşteri kitlesi ise Premium üyeliğe sıcak bakan ve kaliteli müzik dinlemek isteyen bir kesimden oluşuyor. Platform bu yüzden bu denli bir değişikliğe gittiğini ve bir eklenti olarak yeni üyelik tipini kullanacağını açıkladı.

Amazon Music ve Tidal’ın hemen ardından bu üyeliği aktif hale getirmeye karar veren Spotify, ‘’CD kalitesinde kayıpsız, müzik’’ mottosu üzerinden bir çıkış yapacak. Hifi kullanıcı hesapları ile uzun zamandır beklenen CD kalitesinde müzik dinleme amacı gerçekleşirken, abonelik sistemine ise rağbetin büyük olması bekleniyor.

Kullanım Şekli Nasıl?

HiFi modeli kullanmak için standart üyelik ve ek ücretsiz işlem yeterli olmayacak. Premium’un bir eklentisi şeklinde sunulacak olan bu abonelik çeşidinde, uygun fiyat  üzerinden bir sunum yapılmaması bekleniyor. HiFi için Amazon Müzik aylık 15 dolar ve Tidal ise 20 dolar ücret alıyor, kullanıcılar Spotify ücretinin bunların üzerinde olacağını tahmin ediyorlar. Piyasa giriş ardından fiyatın değeri netleşecek.

Bu model ile artık kullanıcılar çok sevdikleri klasik müziği ve jaz seçeneklerini CD’nin sunduğu sound kalitesinde dijital dünyadan çok uzak bir ses tonu ile dinleyecekler. Bu durum özellikle de uygulama içinde kaliteli müzik dinleme amacı ile yer alan kullanıcıları heyecanlandırdı.

Yapılan son güncellemeler ardından işleme açılacak olan üyelik alanı ise Premium hesaplar üzerinden görüntülenecek. HiFi kaydı için ilk olarak Premium üyelik sahibi olunması ardından ek ücret ile bu konseptin aktive edilmesi gerekiyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@