Sudan Ucuz Fiyatlarla Ev Satışı! TOKİ 790 TL Taksitle 2+1, 980 TL Taksitle 3+1 Konut Satıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından kiradan uygun taksitlerle konut satışlarına devam ediliyor. 

Toki 14.11.2021 - 19:10 14.11.2021 - 19:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatlarında meydana gelen yükselişler dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmelerine dair imkanlarını oldukça kısıtladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli ailelere yönelik yapılan konut satışları çok önemli imkanlarla ev sahibi olmanın yollarını açmayı sürdürüyor. TOIKİ'den konut nasıl alınır? TOKİ'nin sattığı konutların fiyatları neden ucuz? 

TOKİ'DEN KONUT NASIL ALINIR?

TOKİ, Türkiye'nin çok sayıda ilinde aynı anda farklı konut projelerinin inşaatlarını sürdürüyor. TOKİ'den konut satın almak istgeyenler ise bunu nasıl gerçekleştirebileceklerini merak ediyorlar. TOKİ'nin resmi internet sitesinden yayınlanan konut satış ilanlarının takip edilmesi ve bu ilanlarda belirlenen şartlarla başvuru yapılması gerekiyor. Bu şekilde vatandaşlar TOKİ'den ev sahibi olabiliyorlar.

TOKİ'NİN SATTIĞI KONUTLARIN FİYATLARI NEDEN UCUZ?

TOKİ tarafından satılan konutlar piyasanın neredeyse yarı fiyatına satışa çıkarılıyor. Vatandaşlar da bu konutların fiyatlarının neden ucuz olduğunu merak ediyorlar. Öncelikle TOKİ, yapmış olduğu projelerde arsa maliyetlerini minimize edebiliyor. Bunun üzerine de ihale yoluyla inşaat aşamasında ciddi bri tasarruf sağlıyor. Kar amacının da güdülmemesi ile konut fiyatlarının oldukça düşük tutulmasına imkan tanıyor. 

TOKİ'DEN BURSA'DA YENİ KONUT SATIŞI!

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Bursa'nın Orhaneli ilçesinde gerçekleştirilen Fevzipaşa Mahallesi 2. Etap 142 Konut projesi'nde 69 adet 2+1 konut ve 28 adet da 3+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutların satışının kuralı satış yoluyla yapılacağı bildirildi. Bu konutlardan satın almak isteyenler başvuru işlemlerini 29 Kasım 2021 ile 10 Aralık 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvuru bedelleri ise 2+1 konutlar için 1.00 TL, 3+1 konutlar için ise 2.000 TL olacak. Başvurular Ziraat Bankası'nın Temerküz şubesinden veya e-devlet üzeirnden yapılabilecek. 

TOKİ KONUTLARIN MALİYETLERİNİ AÇIKLADI!

TOKİ tarafından Bursa'da gerçekleştirilecek olan konutların maliyetleri de açıklandı.Buna göre 2+1 konutların fiyatları 159 Bin TL ile 227 Bin TL arasında değişiyor. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 180 ay vade imkanı ile ayda 797 TL ödeyerek ev sahibi oluyorlar. 

toki konut satış maliyetleri-2

Bursa'da satışa çıkarılan aynı projede 3+1 konutlar için de fiyat ve taksit açıklaması yapıldı. Buna göre TOKİ bu konutların fiyatlarının 196 Bin TL ile 277 Bin TL arasında değiştiğini duyurdu. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapanlar 180 ay vade imkanından yararlanarak bu evleri satın alabilecekler. Bu konutlar için de taksit ödemelerinin 980 TL'den başladığı bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@