Süleyman Soylu açık açık söyledi: 6 ay dayanamazlar! İsterlerse Deneyelim!

Avrupa Birliği ve Avrupa ülkeleri Suriye’de çıkan iç savaş sonrasında ülkelerinden kaçan milyonlarca Suriyeli’nin kendi ülkelerine gelmemeleri için Türkiye’ye yardım yapacaklarının sözünü vermiş fakat hiçbir şekilde sözlerini tutmamışlardı.

Gündem 22.07.2019 - 08:57 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Avrupa Birliği ve Avrupa ülkeleri Suriye’de çıkan iç savaş sonrasında ülkelerinden kaçan milyonlarca Suriyeli’nin kendi ülkelerine gelmemeleri için Türkiye’ye yardım yapacaklarının sözünü vermiş fakat hiçbir şekilde sözlerini tutmamışlardı. Avrupa ülkeleri sözlerini tutmadıkları takdirde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sınır kapılarının açılmasıyla 6 ay içinde Avrupa hükümetlerinin çökeceğini söyledi.

Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir ve mürettebatla birlikte Sahil Güvenlik Komutanlığına ait TCSG Dost Gemisi’nde akşam yemeğinde biraraya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin Suriye’deki iç savaştan kaçan Suriyelilere kucak açtığını ve zamanla Suriyelilerin ülkelerine geri döndüğünü ifade ederek, “Şu ana kadar 337 bin 729 Suriyeli geri döndü ve bu akış devam ediyor.” dedi.İSTERLERSE DENEYELİM!“Türkiye’yi kaçak göç merkezi haline getirmek isteyenlere tarihin en ağır cezalarını vereceğiz. İster Türk ister yabancı olsun bu cevabı alacaklar. Organizatörlere ve göçmen kaçakçılarına nefes aldırmayacağımız döneme giriyoruz.” Diyerek türkiye’nin göçmen politikasında yeni bir döneme girildiğini aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye kaçak göç meselesini bir yere taşıyacaktır. Bu konuda Avrupa’nın bizi yalnız bıraktığı aşikardır. Sırt sıvazlamayla olmaz. Türkiye bu işi kararlılıkla yürütmezse Avrupa’daki hiçbir hükümet 6 ay dayanamaz. İsterlerse deneyelim.”  Dedi.
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@