Süre daralıyor kaçarsa üzülürsünüz! TOKİ ayda 950 TL'ye kuralı, 110.000 TL'ye açık artırmayla 2+1 daire satıyor

Son başvuru tarihi yaklaşan konut satış duyurularında TOKİ aylık 950 TL taksitle kuralı konut satıyor. En ucuz şekilde ev almak isteyenler için ise açık artırma ile 39 ilde konut başvuruları sürüyor.

Toki 10.05.2022 - 14:59 10.05.2022 - 14:59 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  TOKİ konut satış duyurularını merak edenler için Mayıs ayı listesinde iki ayrı ilan var. Farklı satış türlerinden başvuru yapılacak olan duyurularda ise toplam 161 daire satılacak. Ev alma hayali olanlar için çok uygun taksit oranlarıyla konut alma fırsatı sağlanan duyurular içib süreç daralıyor. Hem başvuru işlemlerine, son başvuru tarihe dair bilgileri hemde konut satış fiyatları ile birlikye ödeme yöntemlerini aktarıyoruz. 

TOKİ'DEN HEM KURALI HEM AÇIK ARTIRMA İLE KONUT SATIŞ İLANI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ilk duyurusunda açık artırma ile konut satışı yapacak. Bu konut satış türünde vatandaşlar başvurularını yapacak daha sonra ile ihaleye katılacak ve konutlar için tekliflerini sunacaklar. İkinci konut satış türü ise kuralı konut satışı ile olacak. Bu kapsamda yapılacak olan konutlar için başvuru yapacak vatandaşlar kurada ismi çıkmaları durumunda ev alabilecekler. 

110.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla TOKİ Dairesi - 39 Şehirde 105 Konut Satılacak

Açık artırma ile yapılacak konut satışlarında 110.000 TL'den başlayan fiyatlarla ev almak mümkün olacak. Vatandaşlar bu konutlarda yüzde 50 oranında peşinat ödeyecekler geri kalan tutarı 120 ayda tamamlayacaklar. Açık artırma ile konut satılacak olan iller arasında "Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Isparta, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat" bulunuyor. 

Açık Artırma ile Satılacak Konutların Fiyatları

110.000 tl'ye toki dairesi 39 şehirde

950 TL TAKSİTLE 56 DAİRE SATILACAK 

İkinci satış duyurusu ise kuralı konut kapsamında olacak. Bu satış türü ile ev almak isteyecekler için yapılan açıklamada "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından MALATYA İLİ PÜTÜRGE İLÇESİ TEPEHAN MAHALLESİ 96 ADET KONUT İNŞAATI kapsamında üretilecek 56 adet konut satışa sunulacaktır." bilgileri verildi. Satılacak konutların 20 tanesi 2+1, 36 tanesi ise 3+1 şeklinde. 

950 tl taksitle kuralı konut

TOKİ satış duyurusunda ilan edilen ödeme planına göre; Projeden ev almak için başvuru yapanlar 952 TL taksitle ev sahibi olabilecekler. 3+1 ev isteyenler için başvuru ödemeler 1445 TL'den başlıyor. 

Yorumlar (94)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@