Suriyeli fenomen resmi plakalı polis aracını kullanarak pişkin pişkin el salladı! Görüntüler gündem oldu

Suriyeli bir kişinin polis aracını kullandığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Görüntülere Emniyet'ten açıklama gelmezken, polis arabasını kullanma yetkisini kimin verdiği ise merak konusu.

Gündem 16.05.2022 - 15:23 16.05.2022 - 15:23 Büşra Uluşen

İç savaştan kaçtıktan sonra Türkiye'ye gelen Suriyeli sığınmacılar, ülkemizin en büyük sorunlarından biri haline geldi. Türkiye'de normal bir şekilde yaşayan insanlar dışında bir de sürekli suça karışan, Türkiye'yi kendi ülkeleri sanarak vatanımıza saygısızlık eden birçok kişi bulunuyor.

Son olarak TikTok uygulamasında göze çarpan bir Suriyelinin son paylaşımı olay oldu. 

Polis arabasının şoför koltuğunda Suriyelinin ne işi var?

Suriyeli ve Afgan mülteciler Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri olurken birçok siyasi isim de sığınmacıların ülkelerine dönmesi için çeşitli adımlar atmıştı. TikTok uygulamasında 110 bini aşkın takipçisi olan Suriyeli bir kullanıcının paylaşımı ise bardağı taşıran son damla oldu. 

Videoda polis arabasını kullanan Suriyeli şahıs, el sallayarak kameraya poz veriyor. Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayılarak gündem olurken tepkiler çığ gibi büyüdü. Öte yandan akıllara Suriyeli şahsa polis arabasını kullanma yetkisini kimin verdiği ise ayrı bir tartışma konusu.

suriyeli2

Polis arabasını kullandı, resmi açıklama yok!

Polis arabasını kullanarak video paylaşan Suriyeli sığınmacı hakkında Emniyet Müdürlüğü'nden bir açıklama yapılmadı. Ayrıca görüntülerde Suriyeli sığınmacının polis aracını kullanırken plakayı da kapattığı görülüyor.

Suriyeli şahsın polis arabasını kullanırken çektiği görüntüler tüm Türkiye'nin yoğun tepkisiyle karşılandı. Son dönemde Türkiye'ye gelen sığınmacıların çektiği taciz videolarının ardından böyle bir videonun paylaşılmış olması sabırları zorladı. 

Sosyal medyada görüntülerle ilgili binlerce kişi ise tepkisini yaptığı paylaşımlarla gösterdi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@