Tapu Kadastro Önlisans Lisans Mezunu 70 KPSS Puanıyla Memur Alımı Yapacak 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını adayların duyuruya 70 KPSS puanlarıyla başvuru yapabileceğini duyurdu.

Emlak İş İlanları 20.10.2021 - 15:11 20.10.2021 - 15:11 Mustafa KARAGÖZ

Kamuya memur alımları kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden duyuru geldi. Kurum gün içinde yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS, öğrenim ve diğer başvuru koşullarıyla yapılacak personel alımlarına başvuru yapmak isteyecek adaylar için ilan detayları şöyle;

TAPU VE KADASTRO ÖNLİSANS VE LİSANS MEZUNU MEMUR ALIMI YAPACAK

İlan edilen duyuruda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün personel alımlarını İstanbul için yapacağı bildirildi. Tüm Türkiye'den başvuru toplayacak olan kurum istihdam edilecek personelleri İstanbul'da yer alan kurum birimlerinde görevlendirilecek. Personel alımları önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacağı açıklanan açık kadrolar şöyle sıralandı.

Önlisans mezunu adaylar için Sözleşmeli Tekniker.

Lisans mezunu adaylar için Sözleşmei Büro Personeli.

Sözleşmeli tekniker alım ilanı için başvuruı yapacak olan önlisans mezunlarının Tapu Kaastro meslekyüksekoku, Tapu ve Kadastro ile  Tapu Kadastro MYO mezunu olmaları gerekiyor. Büro memuru için ise adayların Emlak ve emlak Yönetimi lisans programlarından mezun olmaları isteniyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözleşmeli büro memuru ve tekniker kadroları için ortak olup tüm adayların sağlamaları istenilen başvuru şartları "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak. 2020 yılı KPSS-P93 (B) puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak. " olarak listelendi. Adayların ayrıca memur olmak için yukarıda yer alan öğrenim şartlarını da sağlamak zorundalar. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 70 KPSS puanıyla başvurularını alacağı personel alım ilanına başvurular 25 Ekim tarihinde başlayacak. Memur olmak isteyen adaylar başvurularını 1 Kasım'a kadar yapabilecekler. Başvurular Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi sitesinden elektronik yapılacak. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvuru işlemlerini elektronik ortamda tamamlayacaklar. Elektronik başvurularda ilk önce form dolduracak adaylar daha sonra "Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı), Fotoğraf (Başvuru esnasında taranıp elektronik ortama aktarılmak üzere)" evrakları ile başvurularını tamamlayacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@