Tartıştığı Ağabeyi ve Babasının Evinin Acımadan Benzin Dökerek Yaptı!

Ailesi ile tartışma yaşayan küçük kardeş ağabeyine ve babasına ait olan evleri hiç acımadan benzin dökerek ateşe verdi. Kocaeli'ne bağlı olan Gölcük ilçesinde evler kullanılamaz hale geldi.

Gündem 22.11.2021 - 14:21 22.11.2021 - 14:21 Gülcan Özer

Kocaeli'ne bağlı olan Gölcük ilçesi Barbaros Hayrettin Caddesi Piyale Paşa Mahallesi üzerinde yer alan 3 katlı binada yangın çıktı. İddialara göre yangını şizofreni hastası olan 35 yaşındaki M.A. ailesi ile kavga etmesinin ardından babasına ve ağabeyine kızarak oturdukları evi ateşe verdi. 

Ailesi ile tartışmaya yaşayan M.A. önce babasına ait olan 3. kattaki evi benzin dökerek ateşe verdi. Ardından merdivenlerden aşağıya inen M.A. burada da 1. katta yer alan ağabeyinin evine benzin dökerek ateşe verdi ve daha sonra koşarak olay yerinden uzaklaştı. 

AİLESİNE KIZAN ŞİZOFRENİ HASTASI EVLERİNİ ATEŞE VERDİ!

Binada oturan kişilerin duman kokusunu alması üzerine hızla boşaltılan binada maddi hasar meydana gelirken dumanı gören komşuların haber verdiği itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken sağlık ekipleri de yangın yerinde dumandan etkilenen kişilere ilk müdahalede bulundu. 

Uzun uğraşlar sonucunda yangın kontrol altına alınırken 2 dairede büyük maddi hasar meydana geldiği belirlendi. Şüphelinin aynı evleri daha öncede ateşe verdiği, bu nedenle iki evde de kalan kimse olmadığı belirtilirken olay yerinden yaya olarak kaçan şüphelinin yakalanması için güvenlik güçleri geniş çaplı arama çalışması başlattı. Evleri ateşe veren kişinin şizofreni hastası olan M.A. olduğu iddia edilirken daha önce de benzer olaylar nedeni ile hakkında soruşturma yapıldığı öğrenildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@