Taşeron İşçilerin 2020 Yılı Tüm Mali Hakları! Tediye ve Bayram İkramiyeleri, Ek Ödemeler, Eğitim Yardımı

Taşeron işçilerin kadroya alınmalarının ardından hem mali hemde sosyal bazı hakları oldu. 2020 yılında da devam edecek bu hakları ve detaylarını haberimizde aktarıyoruz.

Gündem 02.11.2019 - 23:30 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Taşeron işçilerin kadroya alınmalarının ardından hem mali hemde sosyal bazı hakları oldu. 2020 yılında da devam edecek bu hakları ve detaylarını haberimizde aktarıyoruz.

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler, KHK kapsamında kadroya alınmalarının ardından 4/D statüsünde çalışmaya başladılar. Uzun süredir kadrolu olarak çalışan taşeron işçilere ise kadro hakkı verilmesinin ardından önemli haklar verildi. Çalışma Bakanlığı tarafından ilan edilen mali haklar kapsamında taşeron işçilere verilen bu hakları ayrıntıları ile sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2020 yılında taşeron işçilerin alacakları o mali haklar. 2020 YILINDA 4/D'Lİ TAŞERON İŞÇİLERE SAĞLANACAK MALİ HAKLARKamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 4/D'li işçilere sağlanan en önemli mali hak tediye ikramiyesi ödemesi. Tediye ikramiyesi ödemeleri işçilere yılda 52 günlük ücretleri üzerinden ödenir. Gelir vergisi gibi kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutar 4 taksit halinde ödenir. Ocak, Mayıs, Ağustos ve Aralık dönemlerinde yapılan ödemeler 13 günlük olur ve işçinin maaşı oranında değişir. En düşük tediye ikramiyesi ödemesi asgari ücretli çalışan işçilere 792 TL olarak ödenir.Kamuda çalışan taşeron işçilere sağlanan bir diğer hak ise bayram ikramiyesi ödemesi. Bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı hemen öncesinde ödenir. Ödemeler 2019 yılında 75 TL olarak yapıldı ancak vergi kesintileri sonrası 53 TL olarak hesaplara yatırıldı. Eğitim yardımı; 4/D'li kadrolu taşeron işçilere sağlanan bir diğer ek ödeme ise eğitim yardımı. Bu eğitim yardımı öğrenim gören çocuğun ilkoku,l lise, üniversite öğrenci olması durumuna göre değişen oranlarda ödenir.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@