TBB Başkanı Hüseyin Aydın: Futbol Kulüplerinin 7 Milyarlık Borcu İçin Yapılandırma Yapacağız!

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın son dönemin en çok tartışılan konuların başında yer alan futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılması konusunda yeni açıklamalarda bulundu.

Gündem 21.11.2019 - 15:43 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın son dönemin en çok tartışılan konuların başında yer alan futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılması konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde..

Bankalara olan yüksek borçları ve mali yapıları ile sürekli gündemde olan futbol kulüpleri hakkında yeni bir açıklama geldi. Bankaların futbol kulüplerini borçlarını yapılandırdıkları ve 7 milyar liralık borcun yapılandırma sürecinde olduğu duyuruldu. 12 Banka ve 15 Factoring Şirketi Futbol Kulüplerinin Borçlarını Yapılandırıyor!Konu hakkında açıklama yapan Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ise Fenerbahçe spor kulübünün durumunun farklı olduğunu belirterek “Borç yapılandırmasını Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray ile yaptık.Fenerbahçe ile olumlu yönde görüşmelerimiz devam ediyor. Onların daha farklı bir durumu var. Konyaspor ve Kayserispor'la da yaptık. Reddettiğimiz kulüp olmadı. Biz verdiğimiz paranın geriye dönmesini istiyoruz. Bu para kazanma işinin de sürekli olmasını istiyoruz. Futbolun ne kayyumu, ne de IMF’si değiliz” açıklamasında bulundu. Kredi verdikleri futbol kulüplerinin mali durumları kadar ligdeki başarılarına da önem verdiklerini belirten Hüseyin Aydın "Şimdi isim vermeyeyim bir takım vardı. Bize de çok kredi borcu var. Son maç ligde kaldılar. Biz taraftarlarından daha çok sevindik" dedi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@