TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan Cezaevlerine Koronavirüs Uyarısı! Ceza ve İnfaz İndirimi Yapalım

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu koronavirüs salgınının önlenmesi kapsamında alınan tedbirlere ceza ve infaz indiriminin de dahil edilmesini istedi.

GÜNDEM 17.03.2020 - 17:45 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu koronavirüs salgınının önlenmesi kapsamında alınan tedbirlere ceza ve infaz indiriminin de dahil edilmesini istedi. Cezaevlerinin normalden dört beş kat daha fazla doluluk oranına sahip olduğunun üzerinde duran Metin Feyzioğlu, virüsün cezaevlerine ulaşması durumunda çok büyük sıkıntılar doğacağını ifade etti.

Koronavirüs ile önlem kapsamında alınan tedbirlere ilişkin bir değerlendirmede Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan geldi. Türkiye Barolar Birliği'nden yapılan açıklamada, Metin Feyzioğlu'nun konuya ilişkin görüşleri ve talepleri aktarıldı. Cezaevleri ile ilgili önlemler alınması ve bu konuda adım atılmasını talep eden Metin Feyzioğlu yapılması gerekenler hakkında önerilerde de bulundu. BİR DEFAYA MAHSUS CEZA VE İNFAZ İNDİRİMİ ÇIKARALIM Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuşmasında virüsün önlenmesi amacıyla atılan bazı adımları hatırlattı. Bu kapsamda cezaevlerinde kalan mahkumlarla avukatların görüşmelerin son günlerde azaldığına dikkat çeken Metin Feyzioğlu, yapılan görüşmelerin ise cam arkasından ve telefon ile yapıldığını söyledi. Alınan önlemler kapsamında açık görüşlerin kaldırıldığını aktaran Metin Feyzioğlu bu konuda atılabilecek diğer adımları ele aldı. Bu noktada meclise çağrıda bulunan Metin Feyzioğlu ceza indirimi yapılmasını istedi. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Ceza İndirimi Talebi"Meclisimize sesleniyorum, bir defaya mahsus ceza ve infaz indirimi yapalım. Çünkü bugün cezaevleri kapasitesinin 4-5 katı. İçeriye virüs bulaşırsa çok büyük sıkıntı doğar. Cezaevlerindeki sayıyı makul düzeye indirelim. Aynı zamanda kalıcı bir infaz reformu yaparak, hem cezaevlerindeki anormal birikimi önleyelim hem de cezasızlık algısını yıkalım. Aşırı doluluk olmasın.İnsanların rehabilite olmasını, ıslah olmasını sağlayalım. Hapis cezasını alan, cezası seçenek yaptırıma dönüşmemişse cezaevine girsin, cezasını çeksin. Cezasızlık algısı ortadan kalksın. Şu infaz reformunu yapalım. İnfaz reformunu yapabilmek için cezaevlerinin acilen, hızla mevcudunun azaltılması lazım."TBB Başkanı Metin Feyzioğlu konuşmasının sonunda cezaevleri ile ilgili atılması gereken adımlar için "Koronavirüsün varlığı bunu iyice zorunlu ve acil kıldı." dedi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@