TBMM Bahçesine Yıldırım Düştü, Otomobilin Üzerine Ağaç Devrildi!

TBMM'nin bahçesinde bulunan bir ağacın üzerine bugün öğle saatlerinde yıldırım düştü. Düşen yıldırım sonucunda ağaçtan kopan parça bir otomobilin üzerine devrildi.

TBMM Bahçesine Yıldırım Düştü, Otomobilin Üzerine Ağaç Devrildi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bahçesine bugün yıldırım düştü. Öğle saatlerinde gerçekleşen olay sonrası bir otomobilde maddi hasar meydana gelirken herhangi yaralanmanın olmadığı bildirildi.

TBMM BAHÇESİNE YILDIRIM DÜŞTÜ!

Ankara'da etkili olan sağanak yağışlar sırasında zaman zaman yıldırım düşmesi olayı gerçekleşiyor. Bu yıldırımlardan birisi de TBMM'nin bahçesine isabet etti. TBMM yerleşkesi içerisinde bulunan bir çınar ağacının üzerine yıldırım isabet etti. Bu yıldırım düşmesi sonucunda çınar ağacının bir parçası devrildi. O sırada yoldan geçerek kapalı otoparka girmek isteyen bir otomobilin üzerine devrilen ağaç parçası otomobilde maddi hasara neden oldu. Otomobil içerisinde bulunan şahıs herhangi bir şekilde zarar görmedi.

Yıldırım düşmesinin ve ağaç parçasının devrilmesinin hemen ardından Meclis itfaiyesi ve TBMM'de görevli polisler olay yerine geldiler. Ekipler olay yerinde güvenlik önlemi alırken o sırada fotoğraf çekmek isteyenlere de yeni bir yıldırım düşmesi riskine karşı uyarı yapıldı.

Olay yerinde güvenlik önlemi alındıktan sonra ekipler tarafından ağacın kopan parçasının kaldırılması için çalışma başlatıldı. Yola düşen ağaç parçası bölgeden alındıktan sonra yol yeniden araç geçişine açıldı.

BASIN TOPLANTISINDA KISA SÜRELİ PANİK YAŞANDI

TBMM bahçesine yıldırım düştüğü sırada CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da basın kapısının önünde basın toplantısı düzenliyordu. Meydana gelen yıldırım düşmesi ile büyük bir ses yankılanırken o sırada basın toplantısında bulunan kişiler kısa süreli bir panik yaşadılar. Önce bomba patladığı şeklinde endişe yaşanırken kısa sürede sesin yıldırım düşmesi sonucu meydana geldiği anlaşıldı.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı da yazılı bir açıklama yaparak yıldırım düşmesine dair kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamada yıldızımın saat 11:35'te düştüğü bildirilirken mevkinin ise TBMM Eski Milletvekili otoparkı girişi olduğu belirtildi. TBMM'nin kurumsal açıklamasında otopark girişindeki ağaca yıldırım isabet ettiği ve bunun sonucunda ağaçtan kopan parçanın bir otomobilin üzerine düşerek maddi hasar meydana getirdiği vurgulandı. Ayrıca herhangi bir can kaybının da yaşanmadığı belirtildi.

Öte yandan TBMM bahçesine yeni bir yıldırım düşme ihtimaline karşı görevlilerin ve ziyaretçilerin tedbirli olmaları gerektiği duyurulurken herhangi bir olumsuz hadisenin yaşanmaması için azami dikkat gösterilmesi istendi.

Emlak365.com