TCDD'de 600 Bin TL'lik Hurda Yolsuzluğu İddiası! Tren Parçalarını Söküp Satmışlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yapmış olduğu açıklaması ile TCDD'de 600 bin liralık hurda yolsuzluğunun ortaya çıkarıldığını açıkladı.

Gündem 16.02.2020 - 12:47 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yapmış olduğu açıklaması ile TCDD'de 600 bin liralık hurda yolsuzluğunun ortaya çıkarıldığını açıkladı. Söz konusu yolsuzluk soruşturmasında 6 personelin görevine son verildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TCDD bünyesinde yolsuzluk yapıldığına dair açıklamalarda bulundu.  TRENLERİ PARÇALAYIP SATMIŞLARUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından açıklanan TCDD'de ki hurda yolsuzluğunda, bazı kurum personellerinde içinde bulunduğu kişiler, hizmet süresi dolmuş trenleri parçalayıp satmışlar. Bu kapsamda kurum bünyesinden toplam 8 soruşturma başlatıldığı ve bu soruşturma kapsamında kurum bünyesinde görevli 6 personelin görevine son verildiği duyuruldu. Hurda Yolsuzluğu olarak duyurulan bu gelişmelere ilişkin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal açıklamalarda bulundu. Mahmut Tanal konuya ilişkin ifadelerinde hurdaların usulsüz satışına dair bir önerge sundu.TBMM'ye sunulan önergede Düzce Belediyesi depolarında bulunan ve piyasa değeri 600 bin TL olan 400 ton hurda metal malzemenin kaybolduğunu öne süren CHP'li Vekil mahmut Tanal konunun araştırılması gerektiğini ifade etti. “Hurda deyip geçmemek lazım. Devlete ait hurdaların akıbetinin ve ‘hurda yolsuzluğu' iddialarının araştırılması için Meclis üzerine düşeni yapmalıdır”


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@