TEMA Fidan Bağışı Nasıl Yapılır, Orman Yangını TEMA Vakfı Bağış Ücreti İle Bir Fidan Kaç TL?

Türkiye'de 14 ilde 41 farklı noktada çıkan yangınlar ile binlerce ağaç küle dönerken TEMA Vakfı fidan bağışı kampanyası başlattı. Nasıl fidan bağışı yapılır?

Gündem 30.07.2021 - 13:05 30.07.2021 - 13:06 Gülcan Özer

Türkiye peş peşe gelen son dakika orman yangını haberleri ile sarsılırken 14 farklı ilde 41 noktada çıkan yangınlar nedeni ile binlerce ağaç küle dönmüştü. Yürek yakan yangın görüntüleri sonrasında küle dönen alanların yeniden yeşillendirilmesi amacı ile TEMA fidan bağışı kampanyası başlattığını duyurdu. 

TEMA tarafından yapılan bağış kampanyası açıklaması kısa sürede büyük yankı uyandırırken pek çok ünlü isim de kampanyaya bağış yaparak destek açıklamasında bulundu. Kampanya kısa sürede büyük yankı uyandırırken 83 milyon tüm kötü zamanlarda olduğu gibi yeniden tek yürek oldu, küle dönen alanların yeniden yeşillendirilmesi için adeta bağış yarışı başladı. 

TEMA VAKFI FİDAN BAĞIŞI NASIL YAPILIR?

TEMA Vakfına fidan bağışı yapmak isteyen kişilerin cep telefonlarının arama motoruna TEMA VAKFI yazıp sonra ara butonuna basmaları yeterli olacak. Gelen ekranda direkt siteye giriş yaparak fidan bağışı butonuna basılması ya da arama sonuçlarında kırmızı çerçeve içerisinde belirtmiş olduğumuz fidan bağışı linkini tıklamanız halinde sayfaya ulaşabilirsiniz.

tema-vakfı-fidan-bağışı

TEMA VAKFI BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLADI, İNTERNET SİTESİ ÇÖKTÜ! 

Tema Vakfı tarafından başlatılan kampanyanın duyurulması ile beraber vakfın internet sitesi kısa sürede çöktü. TEMA üzerinden yanan ağaçlar için fidan bağışı yapmak isteyen milyonlarca kişinin aynı anda siteye giriş yapmak istemesi üzerine kısa sürede TEMA vakfının internet sitesi üzerinden girişler durdu. 

TEMA internet sitesi üzerinden giriş yapmak isteyen kişiler önce uzun süre beklemek zorunda kalırken daha sonra ise hata iletisi ile karşı karşıya kaldı. Bağış yapmak isteyen kişilerin internet sitesini ara ara deneyerek siteye giriş yapmaları gerekiyor. 

tema-fidan-bağışı

TEMA VAKFI FİDAN BAĞIŞI NE KADAR, BAĞIŞ İÇİN KAÇ LİRA ÖDENİYOR?

Fidan bağışında bulunmak isteyen kişiler bağış için ödeyecekleri rakamı da merak ediyor. 30 Temmuz 2021 Cuma günü saat 12:00 itibari ile başlatılan kampanyada Tema 1 milyon bağışçıya ulaşmayı hedeflerken bağış yap butonunu tıklayan kişiler otomatik olarak TEMA tarafından bağış sayfasına yönlediriliyor. Bu sayfa üzerinden bir fidan bağışı için belirlenen rakam 13 lira olarak duyurulurken sistem en az 3 fidan bağışı yapılmasına olanak sağlıyor. Yani bağış yapmak isteyenler 39 lira ödeyecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@