The Crown Dizisi Nerede Çekiliyor?

Netflix dizileri arasında yer alan The Crown izleyici kadrosunu her geçen gün artırıyor. Peki, The Crown dizisi nerede çekiliyor, dizi konusu ne, oyuncular kim?

Emlak Magazin 22.04.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Netflix dizileri arasında yer alan The Crown izleyici kadrosunu her geçen gün artırıyor. Peki, The Crown dizisi nerede çekiliyor, dizi konusu ne, oyuncular kim?

The Crown dizisi Netflix orijinal dizisidir. 58 dakikalık bölümlerden oluşan dizinin yaratıcısı ise dönem filmleriyle meşhur Peter Morgan’dır. Tarihi bir dram olan The Crown’un yönetmenliğini Philip Martin, Benjamin Caron gibi önemli isimler yapmıştır.The Crown Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?The Crown dizisinin çekildiği yer İngiltere’dir. Tarihi bir dizi olan The Crown’un çekimlerinin çoğu Lancaster House’da çekiliyor. Buckingam Saray’ına giremeyen dizi ekibi çekimler için bu mekanı tercih ediyor. Dizinin en çok uğradığı diğer yerler ise Ely Katedrali ve Eltem Sarayı’dır. Dizinin ikinci sezonu için de Güney Afrika, Avustralya gibi ülkelerde çekimler yapıldı. The Crown Dizisinin Konusu Nedir?The Crown dizisinin konusu İngiltere kraliçesi II. Elizabeth’in tahta ilk geçtiği yıllardır. 2. Dünya savaşı henüz bitmiştir. Ancak etkisi hala devam eder. İngiltere ise büyük bir siyasi karmaşanın içerisine düşer. Bu zorlu süreçte tahta 2. Elizabeth geçer. Bundan sonra da artık bambaşka bir süreç başlar. İlk olarak bizi 1947 yılına götüren dizi Buckingam Sarayı’nın içerisinde yaşananları izleyicilere sunuyor. Bu sarayda siyasi hayat ön planda olsa da entrika ve aşk hikayeleri de oluyor. Kostümleri ve mekanları ile o dönemi birebir yansıtmaya çalışan dizi kraliyet ailesinin yaşamını gözler önüne seriyor. The Crown Dizisinin Oyuncuları Kimler?The Crown dizisinin oyuncularından birisi Claire Foy’dur. Foy, dizide kraliçe 2. Elizabeth canlandırıyor. Edinburg Dükü Philip ise Matt Smith ile hayat buluyor. Dizide ayrıca Victoria Hamilton, Vannessa Kirby, Will Keen gibi isimler de yer alıyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@