THY ve Pegasus'tan Koronavirüs Kararı! Artık Uçuşlara Alınmayacaklar!

İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş üzeri vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının yasaklanmasının ardından Türk Hava Yolları açıklama yaparak bakanlığın kararı doğrultusunda yaptıkları düzenlemeleri duyurdu.

GÜNDEM 22.03.2020 - 00:05 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş üzeri vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının yasaklanmasının ardından Türk Hava Yolları açıklama yaparak bakanlığın kararı doğrultusunda yaptıkları düzenlemeleri duyurdu. Buna göre 65 yaş üzeri vatandaşlar uçuşlara kabul edilmeyecekler. Ayrıca Pegasus da alınan karar doğrultusunda satılan biletlerde değişim hakkı tanındığını ilan etti.

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlıkları bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından Türk Hava Yolları da ilişkin bir düzenleme yaptığını duyurdu. Buna göre bu kapsamdaki vatandaşlar THY'de uçuşlara kabul edilmeyecekler.Türk Hava Yolları'nın kararını Basın Müşaviri Yahya Üstün duyurdu.Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya üzerinden, “65 yaş ve üstü yolcularımız, Siz bizim için çok değerlisiniz. Sizin tecrübelerinizden çıkaracağımız daha çok ders var. Onları bizimle paylaşabilmeniz için bu süreç sonuna kadar evde kalmanızı arzuluyoruz. O nedenle sizlerle uçuşumuza kısa bir ara veriyoruz.” mesajını verdi.

Pegasus da ilan edilen yasakla alakalı olarak müşterilerin mağduriyet yaşamayacaklarını belirtti. Pegasus'un internet sitesinde yapılan açıklamada, “Korona virüsü için alınan tedbirler doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlar için verilen sokağa çıkma yasağı kararı üzerine; 65 yaş ve üzeri ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar bileti olan misafirlerimize ücretsiz değişiklik ve ücretsiz iade hakkı sunuyoruz.” denildi.

Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@