Ticaret Bakanlığı'ndan Sevindiren Volkswagen Araba Fabrikası Açıklaması

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Volkswagen'in Türkiye'de kuracağı araba fabrikasını erteleme kararı aldığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunarak şirketin yatırımlarına devam edeceğini açıkladı.

Gündem 17.10.2019 - 15:06 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Volkswagen'in Türkiye'de kuracağı araba fabrikasını erteleme kararı aldığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunarak şirketin yatırımlarına devam edeceğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Volkswagen'in Türkiye'de kurmayı planladığı araba fabrikasına ilişkin bazı iddialar gündemde yer almıştı.Basında yer alan bu iddialarda Volkswagen'in araba fabrikasını Türkiye'de kurma kararının, Suriye'de gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında ertelendiği öne sürülmüştü. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay söz konusu iddialara ilişkin açıklamalarda bulunarak konuya dair ortaya atılan iddiaları değerlendirdi.VOLKSWAGEN YATIRIMLARINA DEVAM EDECEKİstanbul'da iş dünyası tarafından gerçekleştirilen bir toplantıya katılan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay burada katılımcılara yönelik bir konuşma yaptı. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durumları ve ekonomi dünyasına dair gelişmeleri ele alan Rıza Tuna Turagay, dünya ticaret konularına ilişkin verileri ele aldı. Bu kapsamda dünya ülkelerinden örnekler veren Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay yatırım konusuna değindi. Türkiye'ye yapılan yatırımları ele alan Turagay, Volkswagen'in Türkiye yatırımlarını ele aldı. İşte o yatırım açıklaması.Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay'in Volkswagen Fabrikasına İlişkin Açıklaması"VW, şu anda yatırımı durdurmuş durumda değil. Bunu net bir şekilde ortaya koyalım. VW yatırımı devam edecek. Şirket kuruldu biliyorsunuz. Bir 'on hold'a (beklemeye) alınmış durumda, o da mevcut konjonktürden kaynaklanan bir şey. Bununla ilgili sürekli spekülasyonlar çıkarılması da aslında hoş değil. Sonuçta şirketin yönetim kurulu bir karar almış. O karar çerçevesinde şirket de kurulmuş, gerekli adımlar da atılacak. Ben orada bir olumsuzluk görmüyorum."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@