Tivibu Fatura Ödeme ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tivibu fatura ödeme işlemi , Tivibu  Türk Telekom’un ürünü olduğu için ilgili internet sitesi üzerinden ya ödeme merkezlerinden yapılabilir.  Bu yollardan Tivibu fatura ödeme işlemi çok kolay ve pratiktir. Tam zamanında ödenmeyen faturalardan gecikme cezası talep ediliyor.

Önemli Başlıklar 22.11.2019 - 23:11 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Tivibu fatura ödeme işlemi , Tivibu  Türk Telekom’un ürünü olduğu için ilgili internet sitesi üzerinden ya ödeme merkezlerinden yapılabilir.  Bu yollardan Tivibu fatura ödeme işlemi çok kolay ve pratiktir. Tam zamanında ödenmeyen faturalardan gecikme cezası talep ediliyor.

Tivibu Fatura Ödeme ve Sorgulama İçin Türk Telekom ŞubesiTürk Telekom şubelerinden birisine gidilerek Tivibu faturası ödenebilir. Bu işlem için borcunu ödemek isteyen kişi, TC Kimlik numarası ile ya da Tivibu müşteri numarası ile birlikte Türk Telekom görevlisine müracaat eder. Böylece hem borcun sorgulanması, hem de Tivibu fatura ödeme işlemi yapılır. Tivibu Fatura Ödeme ve Sorgulama İçin Türk Telekom Web SitesiTürk Telekom web sitesi üzerinden Tivibu fatura sorgulama ve ödeme işlemleri yapılabiliyor. Bu amaçla Türk Telekom resmi internet şubesine giriş yapılmalıdır. Aynı şekilde Türk Telekom resmi internet sitesi mobil uygulaması cep telefonuna ya da mobil cihazlara yüklendiği takdirde de Tivibu fatura ödemesi yapılabilir. Eğer bu kanaldan yapılan sorgulama sonucu kullanıcın bütün faturaları ödenmiş ise ekranda ‘’Borcunuz yoktur. Teşekkür ederiz’’ yazısı ile karşılaşılırOnline Tivibu Fatura Ödeme  Tivibu faturası ödemek isteyen aboneler yukarıda belirtildiği gibi Türk Telekom resmi internet sitesi ana sayfasına giriş yapar. Tivibu fatura ödeme işlemi için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:•    İlk önce Türk Telekom ana sayfası üzerinde bulunan  ‘’Online İşlemler’’ yazısına tıklanır.

•    Ekranda açılan pencerenin üst bölümünde 4 adet seçenek bulunur. Bu seçeneklerden ‘’ TV’’ yazısı ve resmi bulunan kutucuk üzerine tıklanır.

•    Daha sonra gelinen sayfada bulunan boş kutucuğa aboneye ait cep telefonu ya da e-posta adresi yazılır.

•    Bu aşamadan sonra Tivibu abonesi kendisine ait şifreyi girer. Abone daha önce şifre almamış ise sayfanın altında yer alan  ‘’TekŞifre Al’’ butonu üzerine tıklanır. Tıklamanın yapılmasını takiben kısa bir süre içinde abonenin cep telefonuna bir şifre gelir. SMS ile Türk Telekom tarafından yollanan şifre ilgili yere yazılır ve giriş yapılır.

•    Daha sonra site üzerindeki yönlendirmeler takip edilerek Tivibu fatura ödeme işlemi tamamlanır.Tivibu Fatura Ödeme Müşteri HizmetleriTivibu fatura ödemesi çağrı merkezi üzerinden de yapılabiliyor. Bu amaçla aranması gereken müşteri hizmetleri numarası 444 1 444’dür. Tivibu Fatura Ödeme Otomatik Ödeme TalimatıOtomatik ödeme talimatı verilerek de Tivibu faturalarının tam zamanında ödenmesi sağlanabiliyor. Otomatik ödeme talimatı verilebilecek kanallar şunlardır:•    Türk Telekom resmi web sitesi  

•    Türk Telekom Çağrı Merkezi,

•    Türk Telekom ile anlaşması bulunan bankalardır.Verilen otomatik ödeme talimatı ile ilgili herhangi bir değişiklik olduğu takdirde 444 1 444 numarası üzerinden çağrı merkezi aranarak bilgi verilmelidir. Yani Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden bilgi güncellenmesi yapılmalıdır. Türk Telekom 444 1 444 numaralı çağrı merkezi haftanın 7 günü 24 saat kesiksiz hizmet vermektedir.Türk Telekom Tivibu Temassız Fatura ÖdemeTürk Telekom temassız fatura ödeme kolaylığı sağlıyor. Bu işlem ile Tivibu fatura ödemesi yapılması için kullanıcının NFC teknolojisinden yararlanabilen bir cep telefonu bulunmalıdır. Böylece internet üzerinden fatura ödeme bölümüne giriş yapan kullanıcı daha sonra bu alana telefonunu yaklaştırmak suretiyle ödemenin yapılması sağlar.Özetle toparlamak gerekirse Tivibu fatura ödeme işlemi için çeşitli kanallardan  yararlanılabiliyor.  Tivibu fatura ödeme işlemi tercihe bağlı olarak internet üzerinden kredi kartı bilgileri ile çağrı merkezinden otomatik ödeme talimatı ile ya da Türk Telekom fatura ödeme merkezlerine şahsen gidilerek yapılabiliyor.Emlak365.com Özel İçerik


Gelişmelerden Haberdar Olun

@