TOKİ 12 Şehirde 2+1 Ve 3+1 Evleri Özel Fiyatlarla Satışa Çıkardı! Sadece 900 TL Taksitle Konut Sahibi Olma Müjdesi!

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlara TOKİ'den müjdeli haber verildi. TOKİ 12 şehirde binlerce konutu çok düşük taksitlerle satışa çıkardı. TOKİ en az kaç TL taksitle konut satıyor?

Toki 17.01.2022 - 19:36 17.01.2022 - 19:36 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak Türkiye'de kirada oturan her vatandaşın bir gün ulaşmak istediği bir hayaldir. Ancak bu hayalin gerçeğe dönüşmesi için çok yüklü maliyetlerin karşılanması gerekiyor. Konutların fiyatlarında son aylarda yüksek inşaat maliyetlerinden dolayı fahiş artışlar kaydedilince ev sahibi olma hayallerine büyük bir darbe vuruldu. Geçim sıkıntısı içerisinde kalan dar gelirli aileler için ev sahibi olmak çok uzak bir hayal haline dönüşürken müjdeli haberi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) verdi. TOKİ ucuz konut satışlarında yeni bri dönemi başlattığını duyurdu.

TOKİ DAR GELİRLİ AİLERLERİ EV SAHİBİ YAPARAK DESTEKLİYOR

TOKİ bir kamu kurumu olarak dar gelirli aileleri desteklemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye'nin 81 ilinde konut üretimi yapan TOKİ bu konutları uygun fiyatlarla dar gelirli ailelere satıyor. Üstelik TOKİ bu konut satışlarında vatandaşlara çok ayrıcalıklı imkanlar da sağlıyor. Bu imkanları değerlendiren vatandaşlar taksitle kira öder gibi ev sahibi olabiliyorlar. Hatta TOKİ'ye ödenen taksitler kira fiyatlarından dahi düşük olabiliyor. Bu durum da dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri noktasında çok büyük bir mali imkanı oluşturuyor.

TAKSİTLER EVLER TESLİM EDİLDİKTEN SONRA BAŞLIYOR

TOKİ'den ev satın almayı düşünen vatandaşların akıllarını en çok karıştıran konu evlerin içerisine girene kadar hem mevcut kiralarına hem de TOKİ'ye taksit ödemeyi nasıl yapacakları oluyor. Ancak TOKİ bu konuda da dar gelirli aileleri destekliyor. TOKİ'den ev satın alan vatandaşların taksitleri evleri teslim edilmeden başlamıyor. Evlerini teslim alıp o konutlarda yaşamaya başlayan vatandaşlar direkt olarak TOKİ taksiti ödemeye başlıyorlar. Böylelikle aynı anda kira ve taksit ödemesi yapılmasına gerek kalmıyor. 

1,2 MİLYON AİLENİN KİRA DERDİ BİTTİ

İşlevi açısından son 20 yılın en önemli devlet kuruluşları arasında yer alan TOKİ bu süreçte Türkiye'nin 81 ilinde çok sayıda konut projesi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından verilen bilgilere göre TOKİ bugüne kadar 1,2 milyon adet konutun teslimini yaparak en az 5 milyon vatandaşın kira sorunu yaşamalarını engelledi. Şu anda ise yaklaşık 200 adet konutun inşaatı TOKİ yönetiminde devam ediliyor. Bu konutlar da teslim aşamasına geldiğinde hak sahibi olan vatandaşlara teslimleri yapılacak.

TOKİ 12 ŞEHİRDE KONUT SATIŞI YAPILACAĞINI DUYURDU

TOKİ tarafından yeni konut satış ilanları yayınlandı. Bu ilanlara göre İstanbul, İzmir, Konya, Sakarya, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Bursa, Zonguldak, Afyonkarahisar, Çorum ve Kars'ta konut satışları yapılacak. 2+1 ve 3+1 büyüklüğünde olan konutlar her projeye göre ayrı fiyatlarda ve taksit imkanları ile vatandaşlar için satışa çıkarıldı. Konut fiyatlarının oldukça düşük tutulması ise dikkatlerden kaçmadı.

TOKİ YENİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ tarafından Konya'nın Altınekin ilçesinde de konut satışı yapılacağı ilan edildi. Satışa çıkarılan konutlar için maliyet bilgileri de açıklandı. 

toki konut satışları maliyet ilanı 1

TOKİ Konya'da bulunan bu projede 2+1 evleri 181 Bin TL ile 220 Bin TL arasında, 3+1 evleri ise 220 Bin TL ile 258 Bin TL arasında değişen fiyatlarla satıyor. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara TOKİ tarafından 180 ay vade imkanı veriliyor. TOKİ bu evleri 907 TL'den başlayan taksitlerle vatandaşlara satıyor.

TOKİ'nin konut satışı yaptığı bir diğer il ise İzmir oldu. Ödemiş ilçesinde bulunan projede 45 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Kuralı satış yöntemi ile yapılacak olan bu konut satışları için maliyet bilgileri de paylaşıldı.

toki konut satışları maliyet ilanı 2

TOKİ İzmir'de yapılacak konut satışlarında 2+1 evlerin fiyat aralığını 261 Bin TL ile 327 Bin TL arasında belirledi. Yüzde 25 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade hakkı verileceği belirtildi. Bu şekilde vatandaşlar 180 ay vadeli olarak 1.089 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecekler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@