TOKİ 2022 Yılı Çekilişsiz 4+1 Dubleks Konut Satışı Fiyatları ve Aylık Taksit Tutarları Açıklandı

TOKİ Başkanlığı Kars'ta satışını yapacağı 4+1 dubleks daireler için duyuru yayımladı. Kurum kurasız konut satışı kapsamında daire satacağını ilan ederek fiyat listesini açıkladı.

Toki 21.01.2022 - 16:39 21.01.2022 - 16:42 Mustafa Karagöz

Çekilişsiz Kurasız konut satışları yapacak olan TOKİ Başkanlığı, Kars için bir duyuru yayımladı. Kars'ta yer olan TOKİ projesinden 47 konutun orta gelir grubu kapsamında satışının yapılacağı ilan edilirlen konutların hangi satış imkanları satılacağını, vade peşinat taksit tutarlarını, başvuru sonrası işlemleri ve başvuru tarihlerini açıkladı. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN KURASIZ KONUT SATIŞ İLANI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi sitesinden Kars konut satışı için başvuruların 7 Şubat tarihinden itibaren alınacağını duyurdu. Konut satışlarının kurasız, çekilişsiz olacağını ilan eden TOKİ, başvuru önceliğine göre satış yapılacağını duyurdu. Konutlar için başvuruların açılmasının ardından ilk başvuruda bulunacak olan vatandaş 47 konut arasından istediğini alabilecek. Diğer başvuru sahipleri ise geriye kalan konutlardan istediklerini seçecekler. 

toki kars konut satışı 2022

Konut başvuru sürecini uzun tutan TOKİ, 30 Haziran'a kadar süreç verildiğini açıkladı. Bu kapsamda konutların kalması durumunda vatandaşlar 30 Haziran'a kadar Kars TOKİ Projesinden ev alabilecekler. Başvuruda bulunacak olanlar orta gelir grubu kapsamında 18 yaşından büyük olmak, Türk vatandaşı olmak gibi temel başvuru şartları ile TOKİ'ye başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri Ziraat Bankası yada Halk Bankası şubesinden yapılacak. 

Konut Fiyatları

toki kars konut satış fiyat listesi 2022

Yukarıda yer alan tabloda TOKİ'nin web sitesinden ilan edilen fiyatlar bulunuyor. Kurum konutların tamamı için yakın fiyat ilan etti. Konut fiyatları genel olarak 516 bin TL ile 518 bin TL arasınd değişiyor. 

Ödeme Seçenekleri

toki kars 2022 vade seçeneği

TOKİ'den konut almak isteyenlere sunulan taksitli ödeme planı 2022 Kars konut satışlarında da geçerli. Vatandaşlar Yüzde 10 peşinat ile 120 ay, yüzde 20 peşinat ile 180 ay vade olanaklarından faydalanabilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@