TOKİ 21 İlde 263 Arsa İçin İhale İlanı Yayımladı!

TOKİ arsa satış ihalesi ilanı yayımladı. Yayımlanan ilan kapsamında Türkiye'nin 21 farklı ilinde yer alan 263 arsanın açık artırma ihalesi ile satılacak!

TOKİ 21 İlde 263 Arsa İçin İhale İlanı Yayımladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından açıklanan yeni ihale ilanı ile arsa yatırımcılarına büyük fırsat sunuldu. TOKİ arsa satış ihalesi ilanı ile Türkiye'nin 21 farklı ilinde yer alan 263 arsanın açık artırma yöntemi ile satışa sunulacağı duyuruldu.

Söz konusu arsalardan satın almak isteyenlerin yapmış olduğu başvuruların ardından ihale 26 Ağustos Perşembe ve 27 Ağustos Cuma günü iki açık oturum ile gerçekleşecek.

TOKİ ARSA SATIŞ İHALESİ: AÇIK ARTIRMA YÖNTEMİ İLE 263 ARSA SATILACAK!

Yapılan kanuni düzenleme ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen ve bu tarihten sonra ağırlıklı olarak sosyal konut projeleri üretmeye başlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ son olarak 100 bin sosyal konut projesi ile büyük yankı uyandırmıştı. Yapacağı sosyal konut projeleri için kaynak üretmeye çalışan TOKİ mülkiyeti kendisine ait olan ve atıl durumda bulunan arsaları belirli aralıklarla düzenlemiş olduğu ihaleler ile satışa sunuyor.

toki-arsa-satış-ihales-iilanı

TOKİ ARSA SATIŞ İHALESİ HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN YAPILACAK?

Bu ihalelerden biri de 21 ilde yer alan 263 arsanın satışı için 26 Ağustos Perşembe ve 27 Ağustos Cuma günü düzenlenecek. Açık artırma usulü ile yapılacak olan ihalede aralarında Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elazığ, Gaziantep ve Giresun illerinin yer aldığı 21 ilde yer alan 263 arsa satılacak.

Arsaları satın alan kişiler yüzde 20 peşinat öderken kalan tutar için istenmesi durumunda 60 ay vadeli ödeme imkanı da sunulacak. Yine arsalar KDV muafiyeti ile satışa sunulacak. 26 Ağustos Perşembe günü yapılan birinci oturumda Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum illerinde yer alan arsalar saat 10:30 itibari ile satışa sunulacak.

27 Ağustos Cuma günü ise Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elazığ, Gaziantep ve Giresun illerinde yer alan arsalar için açık artırma oturumu ile saat 10:30 itibari ile satışlar başlayacak. Arsalar için en yüksek teklifi veren katılımcılar satın alma hakkı elde edecek. Açık artırma Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.