TOKİ, 33 bin lira nakit parası olanı ev sahibi yapacak! Onlarca şehirde 1.300 TL taksitle kiradan kurtulun

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Temmuz ayı projelerini duyurdu. 33 bin TL peşinat, 1.300 lira taksitle TOKİ ev sahibi yapıyor. Ayrıntılar haberimizde.

TOKİ, 33 bin lira nakit parası olanı ev sahibi yapacak! Onlarca şehirde 1.300 TL taksitle kiradan kurtulun

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKI), yüksek konut fiyatlarına karşın vatandaşların ev sahibi olabilmesi adına her ay birçok ilde projeler gerçekleştiriyor.

Temmuz ayına giriş yapılmasıyla birlikte TOKİ'nin Haziran ayı projeleri nitelendirildi ve birçok ildeki yeni projelerin duyurusu yapıldı. TOKİ'nin resmi İnternet sitesinde satışı yapılacak tam 27 proje yer alıyor. TOKİ'nin onlarca şehirdeki binlerce konutları ile vatandaşlar uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkanı yakalayacak.

TOKİ'den Temmuz müjdesi! Herkes ev sahibi olacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKI tarafından açıklanan Temmuz ayı projeleri ile Aksaray'a Erzincan'a, Bolu'dan İzmir'e kadar onlarca şehirde yatay mimari ile alt ve orta gelir grubuna yönelik konutlar üretilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut, geçtiğimiz haftalarda Ağustos ayında yepyeni sosyal konutların yapılacağı müjdesini vermişti. Ağustos ayı öncesinde yapılan yeni duyuru ile yine birçok kente konut müjdesi verildi.

TOKİ'nin Temmuz ayı projeleri şu şekilde sıralanıyor:

toki-15

toki1-2

toki3-4

33 bin TL nakit parası olan ev sahibi olacak

TOKİ'nin yeni projelerinden konut fiyatları piyasanın çok altında yer alıyor. Aylık taksitleri de ev kirasından ucuz olan TOKİ, yüzde 12 peşinat yani 33 bin lirası olanı aylık 1.368 liraya ev sahibi yapacak. Projeler arasında 180 ay ve 240 ay vade seçeneklerinin bulunması yani sıra düşük peşinatlar ve taksitlerle ev sahibi olma imkanı yakalanıyor.

Toki'nin sunmuş olduğu projelerden daireler 2+1 ve 3+1 nitelikten oluşuyor. Bir ailenin yaşamına oldukça uygun ve birçoğu merkezde bulunan daireler ile uygun fiyatlı, kira derdi olmadan ev sahibi olunabilecek.

oki5

TOKI Temmuz projeleri için başvuru tarihleri yukarıdaki listede yer alıyor. 1 Temmuz 31 Temmuz tarihleri arasında sizler de başvuru bedelini ilgili bankaya ödeyerek konut başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. TOKİ başvuruları alındıktan sonra kura çekimi yapılıyor ve kurada ismi çıkan kişiler, 36 Ay içerisinde evlerini teslim alıyorlar.

toki5

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin birçok ilinde gerçekleştirilen projelerin detaylarına TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden erişerek, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.