TOKİ Ankara Sincan Saraycık Konut Belirleme Kurası Sonuçları İsim Listesi Belirlendi!

TOKİ tarafından Ankara Sincan Saraycık'ta inşa ettirilen 1395 konut için konut belirleme kurası gerçekleştirildi. Noter huzurunda yapılan kura çekimi canlı yayın ile yayınlandı.

Toki 22.02.2022 - 11:00 22.02.2022 - 11:00 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Başkent Ankara'da başlattığı talep projesi konutları kapsamında inşa edilecek olan 1395 konut için konut belirleme kurasını bugün gerçekleştirdi. 

TOKİ ANKARA SİNCAN SARAYCIK KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI KURA İSİM LİSTESİ 2022!

TOKİ Ankara Sincan Saraycık konut projesi kapsamında inşa ettirilmekte olan 1046 adet 2+1 konut ve 349 adet 3+1 konut olmak üzere toplamda 1395 adet konut için daha önce belirlenen 2155 hak sahibine yönelik konut belirleme kurası çekildi. 

22 Şubat saat 11.00'de yapılan kura çekimi sonucunda daha önce ev sahibi olma hakkı kazanan 2155 kişinin konut kriterleri belirlendi. Kura çekimi Ankara'da TOKİ binasında gerçekleştirildi. Salgın hastalık nedeniyle kura çekimine izleyici kabul edilmezken TOKİ Ankara Sincan kura çekimi canlı izlemek isteyen adaylar TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden ( Facebook, Twitter, YouTube, Instagram) kura çekimini takip etme şansı buldu. 

toki ankara sincan

100 bin sosyal konut projesi kapsamında Sincan Saraycık'ta inşası devam eden konutlar için yapılan kura çekimi ile vatandaşlar evlerinin hangi blok, hangi kat ve hangi numarada olacağını öğrendi. Kura sonuçları ve isim listesi TOKİ GOV TR üzerinden yayınlandı. Sonuçları öğrenmek isteyen vatandaşlar isim listelerinden adını arayabilir ya da Kura Sonuç Sorgulama bölümü üzerinde TC kimlik numaraları ile sonuçlara erişebilirler. 

36 ay içerisinde teslim edilecek olan TOKİ Sincan Saraycık konutları için kura ile konutları belirlenen hak sahipleri, 14 Mart 2022 - 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Halk Bankası Ankara Eryaman, Şaşmaz ve Ostim Bulvar Şubeleri'nde satış sözleşmesi imzalayacaklar. Satış sözleşmesi imzalanırken konutun yüzde 10'luk peşinat bedeli de ödenecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@