TOKİ Başkanı Bulut'tan Son Dakika Faizsiz Konut Kredisi ve 100 Bin Sosyal Konut Başvuru Tarihi Açıklaması!

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelere TOKİ Başkanı müjdeli haberleri verdi. 100 bin sosyal konut 2022 başvuru tarihi ve faizsiz konut kredisi açıklaması!

TOKİ Başkanı Bulut'tan Son Dakika Faizsiz  Konut Kredisi ve 100 Bin Sosyal Konut Başvuru Tarihi Açıklaması!

Ev fiyatlarında yaşanan rekor yükseliş nedeni ile dar gelirli aileler için ev sahibi olmak hayal haline gelirken TOKİ bu noktada bir kere daha devreye girmişti. Dezavantajlı kişiler için özel alt gelir grubu konut projeleri üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ emeklilere, engellilere, şehit yakınları ve gazilere özel desteklerini de arttırma kararı almıştı.

SGK üzerinden belge getiren kişilere ise kurum üzerinden faizsiz konut kredisi desteği verileceği açıklanırken sıfır faizli kredi desteğinde kurumdan ev alma şartı, sıfır ya da ikinci el konut alımı gibi şartlar ise aranmayacağı duyurulmuştu. Konu hakkında yeni açıklamayı ise TOKİ Başkanı Ömer Bulut yaptı.

SGK VE TOKİ İŞ BİRLİĞİ İLE 241 BİN TL FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Dar gelirli ailelerin yükselen konut fiyatları sonrasında tek ev sahibi olma umudu olarak öne çıkan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yurt genelinde projelerine devam ederken TOKİ Başkanı Bulut hem faizsiz konut kredisi hem de sosyal konut müjdesi verdi. TOKİ tarafından üretilen sosyal konut projesi sayısının 1 milyonu aşarak 1 milyon 100 bin adede ulaştığını belirten Bulut, TBMM KİT Komisyonunda önemli açıklamalarda bulundu.

TOKİ'nin şehit ailesi ve yakınlarına öncelik tanıdığını belirten Başkan Bulut, şehit ailesi ve yakınlarına 2021 senesinde 148,8 milyon liralık sıfır faizli konut kredisi desteği sağladıklarını belirterek "Bu yıl kullandırılan faizsiz konut kredisi kişi başına 241 bin liraya yükseltilmiş ve ilk beş ayda da 275 vatandaşımıza 63 milyon lira konut kredisi açılmıştır" dedi.

toki başvuru tarihi

100 BİN SOSYAL KONUT 2022 BAŞVURUSU NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?

Hiç evi olmayanlara ve ilk kez ev alacaklara özel olarak ilk olarak 2019 senesinde başlatılan sosyal konut projesi için 2022 yılına ilişkin merakla beklenen başvuru tarihi de açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle detaylarının duyurulması beklenen ve bu sene 150 bin olarak açıklanan 100.000 sosyal konut projesi için TOKİ Başkanı Bulut başvuru sürecini Ağustos ayında başlatacaklarını ilan etti. Böylelikle dar gelirli vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olma şansı elde edecekler.