TOKİ Bingöl Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı!

Millet Bahçesi projeleri tüm hızı ile ilerlemeye devam ederken TOKİ Bingöl Millet Bahçesi projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

Toki 02.09.2021 - 14:20 02.09.2021 - 14:21 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak açıklanan "Her İle En Az 1 Millet Bahçesi" projelerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Yoğun ilgi gören projede büyük şehirlerde millet bahçesi sayısı her geçen gün artarken bir yandan yeni projeler için ihale süreçleri devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda millet bahçesi projelerinin yapımını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üstlenmişti. Süreçte TOKİ bir yandan tamamlanan millet bahçesi projelerinin açılışlarını yaparken bir yandan da ihale süreçleri tamamlanan projelerde inşaat çalışmalarını, projelendirme işlemleri tamamlanan projelerde ise ihale süreçlerini devam ettiriyor. 

TOKİ BİNGÖL MİLLET BAHÇESİ İHALESİ YAPILDI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan açıklama ile 2 Eylül 2021 Perşembe günü itibari ile Bingöl İli, Merkez İlçesi, Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesinin yapıldığı duyuruldu. 

toki-bingöl-merkez-millet-bahçesi-1

Pandemi nedeni ile alınan tedbirler kapsamında ihale sürece e-ihale olarak yapılırken projenin ihalesinin 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale ile yapıldığı açıklandı. Toplam 3 bin metrekarelik dev bir alanı kapsayan yeni millet bahçesi projesinde Millet Kıraathanesi, Su Deposu, Giyinme Soyunma Binası, Büfe ve WC gibi alanlar da yer alacak. Millet bahçesi projesi yer tesliminin yapılmasını takiben 450 takvim günü içerisinde tamamlanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@