TOKİ Bu Sefer Ucuz Ev Değil Arsa Satacak! 29 İlde Arsa Satış İhalesi Düzenleniyor

Kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ bu sefer ucuz ev satış ilanları değil arsa satışı ihalesi ilanı yayımladı. İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu 29 ilde TOKİ arsa satıyor!

Toki 06.12.2021 - 15:26 06.12.2021 - 15:26 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ merakla beklenen arsa satış ihalesi ilanını yayımladı. 29 ilde yer alan Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, özel okul alanı, terminal alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki 307 arsa açık artırma yöntemi ile satılacak. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan arsalar için isteyen kişiler yüzde 25 peşinat verip kalan tutarı 60 ay vadeli ile ödeyebilecek. Toplam muhammen bedeli 2 milyar 882 bin TL olarak belirlenen satıştaki arsaların toplam büyüklüğü ise 2 milyon 454 bin metrekare olarak hesaplandı.

TOKİ ARSA SATIŞI YAPILACAK OLAN 37 İL HANGİSİ, HANGİ İLLERDE ARSA SATILIYOR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan açıklama ile ucuz arsa satışı yapılacak olan 37 il Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Artvin Aydın, Batman, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırşehir,  Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin,  Muğla, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon olarak açıklandı.

TOKİ ARSA SATIŞ İHALESİ NE ZAMAN, SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN DOLACAK?

Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer aldığı 29 farklı ilde yer alan 307 arsanın satış ihalesi Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında 22 Aralık 2021 Çarşamba 10.30 ve 23 Aralık  2021 Perşembe 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde yapılacak. KDV'den muaf olarak satılacak olan arsaların satış bedelleri yüzde 25 peşinat, kalanı 60 ay taksitle satın alınabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@