TOKİ Bursa Yenişehir Subaşı Projesi Konut Belirleme Kurası Çekildi!

TOKİ Bursa Yenişehir kura sonuçları belirlendi! Yenişehir Subaşı TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kapsamında satışa sunulan evler için hak sahipleri arasında konutlar belirlendi.

Toki 17.11.2021 - 11:42 17.11.2021 - 11:42 Gülcan Özer

100 bin sosyal konut projeleri için hatırlanacağı üzere 2020 senesinde hem talepler toplanmış hem de il bazında kura çekilişleri yapılarak kira öder gibi ev sahibi olacak şanslı kişilerin isimleri belirlenmişti. Süreçte TOKİ yapılacağı ilan edilen projeler için peş peşe ihale süreçlerini başlatırken bir yandan da inşaatı başlayan projelerde kat ve konut belirleme kuralarını çekiyor. 

Bu projelerden biri de TOKİ Bursa Yenişehir Subaşı konut projesi oldu. Bursa Yenişehir Subaşı konut projesi kapsamında satışa sunulan 210 Adet Konut Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 142 adet ve 3+1 nitelikli 68 adet konut için hak sahipleri arasında konutlar belirlenmiş oldu. Pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kura çekimi seyircisiz olarak noter huzurunda yapıldı. 

189 HAK SAHİBİNİN KONUTLARI BELİRLENDİ! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından süreci devam eden 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Bursa Yenişehir Subaşı projesinde 2+1 konut tipinde 132 adet hak sahibi ve 3+1 konut tipinde 57 adet hak sahibi olmak üzere toplam 189 adet hak sahibinin konutu belirlendi. Pandemi nedeniyle seyircisiz olarak, noter huzurunda yapılan kura çekimi hak sahiplerinin takip edebilmesi adına kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlandı. 

Kura çekiminde konutları belirlenen hak sahipleri ile TOKİ arasında 2+1 tipi ve 3+1 tipi konutlar için 1 Aralık 2021 – 16 Aralık 2021 tarihleri arasında Ziraat Bankası Bursa Yenişehir şubesi üzerinden Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacak. TOKİ kura çekilişi sonuçları isim listesi ise kurumun resmi internet sitesi üzerinden noterin onaylamasının ardından akşam saatlerinde yayımlanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@