TOKİ Elini Taşın Altına Koydu Hiç Evi Olmayanları 440 TL, 520 TL, 650 TL ile Ev Sahibi Yapacak

TOKİ Başkanlığı yüksek konut fiyatlarına savaş açtı. Aralık ayında gerçekleştireceği kuralı satışlar ile evi olmayanları 440 TL, 520 TL, 650 TL taksitle ev sahibi yapacak.

Toki 03.12.2021 - 16:23 03.12.2021 - 16:23 Mustafa Karagöz

TOKİ 2021 Aralık dönemi kuralı konut satış duyuruları kapsamında hiç evi olmayanlara ev aldıracak fırsatlar sunuyor. 

Standart olan 120 ay vade yerine çoğu konutta 180 ay hatta 240 ay vade olanağı sunan TOKİ, daha önce hiç ev almamış olan vatandaşları ev sahibi yapacak. Listede alt gelir grubu konut satışlarının yanı sıra orta gelir grubu konut satışları da olacak. 

HİÇ EVİ OLMAMIŞ VATANDAŞLARI EV SAHİBİ YAPACAK FİYATLAR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın güncel kout satış listesinde alt gelir grubunda konut satışı yapılacak olan il sayısı 4 oldu. Kurum Erzincan'ın Kemaliye İlçesinde yer alan projede 40 konut satışı yapacak. Bunun dışında Konya ili Aköğren İlçesi TOKİ projesinden toplam 98 konut satışı olacak. Son olarak ise Sivas ili Yıldızeli İlçesinden toplam 74 tane daire alt gelir grubu kapsamında satışa çıkarılacak. 

Kimler Alt Gelir Grubu Projelerinden Ev Alabilir?

Alt gelir grubu projelerinden ev almak isteyenlerin sağlamaları gereken şartlar var. 

TOKİ resmi sitesinde "Türk vatandaşı olunması, Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması, Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun olmaması, Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması ve Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500 TL olması" şartlarına uygun olanların başvurularının yapılacağını duyurdu. 

DÜŞÜK FİYATLA ORTA GELİR GRUBU İÇİN 2+1 VE 3+1 DAİRELER

Listede ayrıca düşük fiyatlarla ve uygun taksitlerle orta gelir grubunda bulunanlar için de konut satışları yapılacağı açıklandı. Orta gelir grubunda ikamet, ev sahibi olma, gelir şartı aranmaz. 

KONUT SATIŞI YAPILACAK OLAN TÜM ŞEHİRLER VE SATILACAK KONUT SAYILARI

TOKİ ARALIK 2021 2 KURALITOKİ ARALIK 2021 1 KURALI

FİYAT LİSTESİ ÖDEME PLANLARI TAKSİT VE PEŞİNAT SEÇENEKLERİ

TOKİ'nin alt gelir grubu konut satış listesinde yer alan duyurularına başvuru yapacaklar için ilan edilen ödeme planlarını illere göre listeledik. 

Konya Konut Satışları Fiyat Tablosu

konya aralık 2021 toki

Sivas Konut Satışları Fiyat Tablosu

sivas aralık 2021

Erzincan Konut Satışları Fiyat Tablosu

erzincan aralık 2021

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN

Söz konusu konut projeleri için başvuruda bulunacak olan başvurularını e-Devlet'ten tamamlayacaklar. Daha sonra ilan edilen tarihlerde kura çekilişine katılacaklar. Hak sahibi olanlar ödemelerden sonra evlerini alabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@