TOKİ Gaziantep 14 Bin Konut Başvuru Ekranı! TOKİ Gaziantep Başvuruları Başladı Mı, Başvuru Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir BeLediyesi ile TOKİ tarafından yapılacak olan 14 Bin yeni konut için başvuru ekranı açılıyor. TOKİ Gaziantep 14 bin konut başvurusu nasıl yapılır? 

Toki 14.09.2021 - 16:07 14.09.2021 - 16:14 Engin Uzunoğlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep'te 14 Bin yeni konut inşa edileceği açıklanmıştı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ'nin işbirliğinde yapılacak olan bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar adeta sıraya girdiler. 

TOKİ'DEN GAZİANTEP'E 14 BİN YENİ KONUT

Gaziantep'in farklı bölgelerinde TOKİ tarafından yeni konutlar inşa edilecek. Bu kapsamda toplamda 14 bin konut için tüm hazırlıklar tamamlandı. Gaziantep'te yaşayan işçiler, memurlar, öğretmenler, esnaflar uygun koşullarda ev sahibi olma fırsatı elde edebilecekler. Bu maksatla da ön talepler toplandıktan sonra konut satışlarına ilişkin süreç yürütülecek. 

toki gaziantep 14 bin konut başvurusu nasıl yapılır

2021 TOKİ GAZİANTEP BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

TOKİ'nin Gaziantep planlamasında Kuzeyşehir ve Güneyşehir projeleri çok büyük bir öneme sahipleri. Kuzeyşehir'de 10.400 konut, Güneyşehir'de ise 2.850 konut inşa edilecek. Bunlara ek olarak da Kızılhisar'da 750 konut yapılacak. Toplamda 14 Bin konuta ulaşacak olan bu projelerde konut teslimleri 24 ay içerisinde yapılacak. TOKİ Gaziantep başvuru işlemi nasıl yapılır? TOKİ Gaziantep konut satış başvuruları başladı mı? 

TOKİ GAZİANTEP BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ'nin Gaziantep'te yapacağı 14 bin konut için vatandaşların başvuru işlemlerini ne zaman yapabilecekleri merak ediliyor. Türkiye'de yapılan an kapsamlı konut projelerinden birisinin gerçekleştirileceği Gaziantep'te insanlar konut satın almak için başvuru işlemlerinin başlamasını bekliyorlar. 

Uygun fiyatlarla Gaziantep'te konut satın almak isteyen vatandaşlar 15 Eylül tarihinden itibaren ön talepte bulunabilecekler. TOKİ Gaziantep ön talepleri 15 Eylül'den itibaren alınacak.İlk etapta kaç konutun ön başvurusunun alınacağı gibi bilgiler TOKİ'den açıklama yapılarak ilan edilecek. Ön taleplerin ardından ise konut satış süreçlerine geçiş yapılacak. 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bir açıklama yaparak, “İlk etapta Kuzeyşehir ve Güneyşehir'de 300 konut ve Kızılhisar'da da 340 konut yapılacak. Bu konutlar Gaizantep için çalışan işçilerimize, memurlarımıza, emekli vatandaşlarımıza satılacak. Bu insanlarımız uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilecekler. Bu kapsamda ön talepler 15 Eylül'de alınmaya başlanacak. İki yılda konut teslimini sağlayan bir sistemi uygulamaya sokuyoruz. Ayrıca kira ve konut fiyatlarını aşağı çekmek amacıyla da arsa maliyetlerini biz üstleniyoruz.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@