TOKİ İki Şehirde Fiyatları Dibe Çekti! 240 Ay Vade Ve 450 TL Taksitle Satılık Konutlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından uygun maliyetler ve düşük taksitlerle konut satışlarına devam ediliyor. 

Toki 09.09.2021 - 19:56 09.09.2021 - 20:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almak isteyen ama bütçeleri buna imkan vermeyen vatandaşlara özel konut üretimi yaapan TOKİ vatandaşların ev sahibi olmalarına imkan tanımaya devam ediyor. TOKİ'den ev satın almak isteyen vatandaşlar konut satış ilanlarına büyük bir ilgi göstermeye devam ediyorlar. Peki neden TOKİ'den ev satın almak avantajlı? TOKİ'den ev satın alanlar hangi fırsatları elde ediyorlar?

TOKİ'DEN EV SATIN ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

TOKİ, Türkiye'in 81 ilinde de konut üretimi yapıyor. Konut projelerine başlayan TOKİ bu projelerde yer alan konutları genellikle dar gelirli vatandaşlara satıyor. Bunun için de kar amacı güdülmüyor ve maliyetine satışlar gerçekleşiyor. Böylelikle dar gelirli aileler de ev satın alma hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

TOKİ'den ev satın almanın büyük avantajları bulunuyor. Öncelikle konutların satış fiyatları piyasa şartlarına göre değerlendirme yapıldığında neredeyse yarı fiyata denk geliyor. Ayrıca vatandaşlara ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Vatandaşların büyük peşinatlar ödemelerine gerek kalmıyor. 15 Bin TL ile 20 Bin TL bandında bir peşinat ödemesi ile TOKİ'den konut satın alınabiliyor. 

TOKİ projeye ve konut satışı yapılan vatandaşların ekonomik durumlarına göre 120 ay vade, 180 ay vade ve 240 ay vade gibi imkanlarla ev satışı gerçekleştiriyor. Öyleki 400 TL – 500 TL'den başlayan taksitlerle dahi TOKİ'den ev sahibi olabilmek mümkün. Üstelik bu taksit ödemeleri de ev tesliminden sonra başlıyor. Kira ödemekten kurtulan vatandaşlar kira yerine TOKİ'ye taksit ödeyerek ev sahibi oluyorlar. 

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ'nin güncel konut satış ilanları bu avantajlar nedeniyle büyük bir talep görüyor. Bundan dolayı da bu ilanlar detaylı bir şekilde araştırılıyor. TOKİ tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre Yozgat ve Konya'da iki ayrı projede konutlar makul şartlarla satışa çıkarıldı. TOKİ'den ev satın almak isteyen vatandaşlar bu projelerden düşük maliyetlerle hayallerine kavuşabiliyorlar.

TOKİ YOZGAT KONUT SATIŞI MALİYETLERİ

TOKİ tarafından Yozgat Merkez'de gerçekleştirilen projede 2+1 konutlar satışa çıkarıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre  bu konutlar 139 Bin TL ile 282 Bin TL arasında fiyatlarla satışa çıkarıldı. Bu konutlardan satın almak isteyenler 27 Bin TL peşin ödeme yaparak 240 ay vade imkanı ile ayda 463 TL taksitle ev sahibi olabiliyorlar. Ayrıca diğer vade ve taksit seçenekleri de bulunuyor. 

toki yozgat konut satış ilanı

TOKİ KONYA KONUT SATIŞ MALİYETLERİ

TOKİ tarafından Konya'nın Karapınar ilçesinde de 2+1 konut satışı yapılıyor. Bu konutların fiyatlarının ise en az 138 Bin TL ve en çok 164 Bin TL olduğu açıklandı. Burada da TOKİ'nin taksit imkanı bulunuyor. Buna göre 27 Bin TL peşin ödeme yapan vatandaşlar 240 ay vade fırsatı ile ayda 460 TL taksit ödemesiyle ev sahibi oluyorlar.

toki konya konut satış ilanı

Öte yandan TOKİ çok sayıda şehirde farklı projelerde konut satışlarına devam ediyor. Bu konut satış ilanları ve tüm şartları TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuruluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@