TOKİ İzmir Bergama Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı!

Millet Bahçesi projeleri için ihale süreci tüm hızı ile devam ederken bunlardan biri de İzmir Bergama Millet Bahçesi için yapıldı.

TOKİ İzmir Bergama Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan millet bahçesi projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Bir yandan yeni yapılacak olan projeler için ihale süreçleri devam ederken bir yandan da ihaleleri yapılan projelerin inşaatları devam ederken, yapımı tamamlanan millet bahçelerinin ise açılışları gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda TOKİ tarafından yapılan son duyuru kapsamında Bergama Millet Bahçesi projesinin ihalesinin yapıldığı duyuruldu. İzmir millet bahçesi projeleri arasında yer alan Bergama Millet Bahçesi projesi için ihale süreci tamamlanmış oldu.

BERGAMA MİLLET BAHÇESİ PROJESİ İHALESİ YAPILDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak açıklanan Millet Bahçesi projesi için yetki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na verilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan karar kapsamında ise millet bahçesi projelerinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yürütüleceği ilan edilmişti.

Yapılan açıklamaların ardından çalışmalara başlayan TOKİ her ile en az 1 millet bahçesi projesi kapsamında çalışmalara başlarken bugün yapılan açıklama kapsamında Bergama Millet Bahçesi projesinin ihalesinin yapıldığını duyurdu.

bergama-millet-bahçesi-ihalesi

İzmir İli, Bergama İlçesi, Ertuğrul Mahallesi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi başlığı altında düzenlenen ihalede 63 bin metrekarelik dev bir alanda kurulacak olan millet bahçesi işini yapacak firma belirlenmiş oldu. Bergama millet bahçesi projesi ihalesini alan firma yer teslimi tarihini takip eden 500 takvim günü içerisinde dev projeyi tamamlayarak teslim edecek.