TOKİ Kayseri Melikgazi Mimarsinan kura sonuçları 2+1 3+1 isim listesi açıklandı!

TOKİ ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile Kayseri Melikgazi Mimarsinan projesi için konut belirleme kurası çekildi. Kura sonuçları ve 2+1 3+1 isim listesi belli oldu.

TOKİ Kayseri Melikgazi Mimarsinan kura sonuçları 2+1 3+1 isim listesi açıklandı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile Kayseri ili Melikgazi ilçesi Mimarsinan Mahallesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası 3. Etap 285 konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi projesi düzenlendi.

Proje daha önce vatandaşlara duyurularak inşaat aşaması belirli bir seviyeye ulaşmış ve ihale sonrası oluşan maliyet bedelleri üzerinden nihai şerefiyeli konut satış fiyatları belirlenmişti. Buna göre TOKİ tarafından Kayseri Melikgazi Mimarsinan projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası gerçekleştirildi.

TOKİ Kayseri Melikgazi Kocasinan kura sonuçları açıklandı! 2+1 3+1 isim listesi

TOKİ ve Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile oluşturulan Kayseri Melikgazi 3. etap konut projesi kapsamında orta gelir konut grubu için 2+1 nitelikli, brüt 85,98 metrekare, 189 adet konut için geçerli 182 başvuru, yine orta gelir konut grubundaki 3+1 nitelikli brüt 102,00 metrekare 96 adet konut için ise geçerli 83 başvuru alındı.

TOKİ-Kayseri-Melikgazi-Kocasinan-kura-sonuçları-2+1-3+1-isim-listesi-açıklandı!

Bu kapsamda başvurular değerlendirmeye alınarak 17 Mayıs Salı günü TOKİ hizmet binasında kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi seyircisiz yapıldığı için çekiliş, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın sosyal medya hesapları olan (Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram) üzerinden canlı yayımlandı.

Bu kapsamda konutları kura çekilişi ile belirlenen başvuru sahiplerinin yeni evinin blok, kat ve daire gibi nitelikleri ortaya çıkmış oldu. TOKİ Kayseri Melikgazi Kocasinan kura sonuçları ve isim listesi TOKİ GOV TR üzerinden yayınlanıyor. Kura sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, TOKİ'nin internet sitesi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecekler.

Emlak365.com