TOKİ Siirt Eruh Dih kura sonuçları ve 2+1 3+! isim listesi belirlendi!

TOKİ Siirt Eruh Dih mahallesinde inşa edilen 94 konut için konut belirleme kurası çekildi. Kura sonuçları canlı yayında açıklanarak, talihli isimler belirlendi.

Toki 20.05.2022 - 11:01 20.05.2022 - 11:01 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Toplu konut İdaresi Başkanlığı kuralı, kurasız ve talep projeleri ile vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli işbirlikleri ile talep projelerini yürüten TOKİ, Siirt Eruh Belediye Başkanlığı ortaklığı ile Siirt Eruh ilçesi Dih mahallesinde 94 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi projesini hayata geçirdi.

Projede, inşaat seviyesi belirli bir aşamaya geldi ve ihale sonrası oluşan maliyet bedelleri üzerinden nihai şerefiyeli konut satışları belirlendi. Buna göre 20 Mayıs tarihinde ilk olarak konut belirleme kurası gerçekleştirildi ve daha sonra Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacak. 

TOKİ Siirt Eruh Dih kura sonuçları 2022!

TOKİ Siirt Eruh ilçesi Dih mahallesi 94 konut inşaatı kapsamında;

Orta gelir grubu için 2+1 nitelikli brüt 87.55 m2, 62 adet konut için toplam 17 adet geçerli başvuru,

3+1 nitelikli, brüt 102,11 m2 32 adet konut için ise şehit ailesi kategorisinde 18 adet, engelli kategorisinde 7 adet ve diğer kategorisinde 39 olmak üzere toplam 64 geçerli başvuru alındı.

Başvurular sonucunda konut belirleme kurasına katılmaya hak kazanan kişiler için TOKİ hizmet binasında kura çekimi gerçekleştirildi. Kura sonucunda ismi çıkan kişiler ev sahibi olmanın heyecanını yaşarken, kura çekimi TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları (Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram) üzerinden canlı yayınlandı.

Siirt Eruh Dih TOKİ 2+1 3+1 isim listesi belli oldu

TOKİ Siirt Eruh Dih kurasının çekilmesi ardından talihli kişilerin isim listesi belirlendi. Kura sonuçlarını ve isim listesini öğrenmek isteyen kişiler, TOKİ GOV TR üzerinde direkt isim listesine ulaşabilir ya da Kua Sonuç Sorgulama bölümü üzerinden T.C kimlik numaraları ile sorgulama yapabilirler.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@