TOKİ Uşak Karaağaç 729 Konut Kura Çekiliş Sonuçları Açıklandı!

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nde bulunan konutlar için kura düzenlendi. Kura sonrasında 729 kişi yeni evine kavuştu.

Toki 24.12.2021 - 16:00 24.12.2021 - 16:00 Büşra Uluşen

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Uşak Mekez Karaağaç Mahallesi'nde inşası devam eden konutlar için bugün kura çekimi yapıldı. 

Kura çekimine TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Uşak Vali Yardımcısı Muammer Balcı, AKP Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Ak PArti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul katıldı. 

TOKİ 729 Konut İçin Kura Çekildi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Uşak için toplam 2 buçuk milyar TL'lik yatırım yapıldığını dile getirdi. Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise kürsüye çıkarak Uşaklı vatandaşlara böyle bir imkan sunulduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a ve TOKİ Başkanı'na teşekkürlerini iletti. 

toki kura

Sosyal konut kapsamında Uşak ilinde toplam 5 bin 372 konut inşa edildiği ve bu konutlardan 4 bin 300'ünün tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiği belirtildi. 

Bugün gerçekleştirilen kura çekiminde 729 adet konut için hak sahibi vatandaşlar belirlendi. Kura çekimi, Merkez Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

TOKİ Başkanı Bulut, proje kapsamında 507 adet 2 oda 1 salon, 222 adet 3 oda 1 salon konut bulunduğunu söyledi. Bulut, bu konutların sabit taksit ya da memur maaşı oranına göre temin edilebileceğinin vurgusunu yaparak, konutların 36 ay içerisinde teslim edileceğinin de müjdesini verdi. 

toki kura 2

Konut proje inşasının tamamlanmasının ardından TOKİ konutları kurada hak sahibi olan vatandaşlara teslim edilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@