TOKİ Yarı Fiyatına Kiracıları Ev Sahibi Yapıyor! 450 TL, 820 TL, 950 TL Taksitlerle Konut Satışı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'nin 6 farklı şehrinde ucuz fiyat ve kiradan düşük taksitlerle konut satışı yapmaya devam ediyor. TOKİ'den ev nasıl alınır? 

Toki 28.09.2021 - 19:49 28.09.2021 - 20:01 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarındaki aşırı artışlar gündemden düşmüyor. Yşanan bu gelişmeler dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmalarını bir hayli zorlaştırdı. Bu kapsama giren vatandaşların bu piyasa şartları altında ev sahibi olmalarının imkanı bulunmuyor. Bu vatandaşlara ev sahibi olma imkanı ise yalşnızca TOKİ tarafından veriliyor.

TOKİ UYGUN MALİYETLERLE EV SATIYOR

Türkiye'de uzun yıllardır gayrimenkul sektöründe TOKİ gerçeği yaşanıyor. Dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmayı amaç edinen TOKİ bu şekilde gayrimenkul sektörünün önemli aktörlerinden birisi haline geldi. Arsa maliyetlerini düşürün inşaat maliyetlerini de indiren TOKİ uygun fiyatlarla konut üretimi yapıp yine uygun fiyatlarla satış gerçekleştiriyor. 

TOKİ tarafından yapılan satışlar ülkenin önemli oranda barınma sorunlarına çözüm üretti. Şu ana kadar 1 milyondan fazla konut ayrı ayrı vatandaşlara teslim edildi. Bu konutlarda yaşamaya başlayan dar ve orta gelirli aileler kiradan kurtularak ev sahibi olmanın avantajlarını yaşamaya başladılar. 

TOKİ HANGİ ŞEHİRLERDE KONUT SATIŞI YAPIYOR?

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlara ilişkin konut satış ilanları sırayla internet sitesi üzerinden kamuoyuna ilan ediliyor. Bu konutlar genellikle iki farklı şekilde satılıyor. Açıktan satın yolu ve kuralı satış yolu kullanılarak yapılan satışlarla insanlar uygun fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. Şu anda bu iki satış yolu ile 6 ayrı şehirde konut satışlarına devam ediliyor. Buna göre Erzincan, Erzurum, Konya, Kocaeli, Muş ve Şanlıurfa'da konut satışlarına devam ediliyor.

TOKİ ŞANLIURFA KONUT SATIŞ MALİYETLERİ

şanlıurfa konut satış maliyetleri

TOKİ tarafından Şanlıurfa'da satışa çıkarılan konutların satış fiyatları açıklandı. Buna göre 2+1 konutlar 164 Bin TL ile 226 Bin TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. 3+1 konutların fiyatları ise 204 Bin TL ile 272 Bin TL arasında değişiyor. 2+1 konutlar 180 ay vade ile 825 TL taksitle, 3+1 konutlar ise 180 ay vade ve 1.022 TL taksitle satılıyor.

TOKİ MUŞ KONUT SATIŞ MALİYETLERİ

muş konut satış maliyetleri

TOKİ'nin Muş'ta satışa çıkardığı konutların fiyatlarını 2+1'ler için 193 Bin TL'den, 3+1'ler için 231 Bin TL'den başladığı bildirildi. 2+1 konutlar 180 ay vade ve 967 TL taksitle satışa çıkarıldı. 3+1 konutlar ise yine 180 ay vade ve 1.155 TL taksitle satın alınabiliyor.

TOKİ KONYA KONUT SATIŞ MALİYETLERİ

konya konut satış maliyetleri

TOKİ tarafından Konya'da konut satışlarına devam ediliyor. Buna göre 2+1 konutların satış fiyatları 138 Bin TL'den başlıyor ve 164 Bin TL'ye kadar çıkabiliyor. 2+1 konutlar 240 ay vade imkanı ile 460 TL'den başlayan taksitlerle satılabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@