TOKİ Yeni Fırsat Duyurusu Yaptı! 1.060 TL Taksitle 2+1, 1.170 TL Taksitle 3+1 Konut Satışı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni konut satış ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. İşte ev sahibi olmak isteyenlere kaçmaz TOKİ fırsatının detayları.

Toki 05.09.2021 - 22:41 05.09.2021 - 22:49 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almanın her geçen gün daha da ağır maliyetler gerektirdiği bugünlerde TOKİ'nin konut satış ilanlarına çok büyük bir alaka gösterilmeye devam ediliyor. Bir devlet kurumu olarak alt ve orta gelirli vatandaşlar için konut üretimi yapan TOKİ hem uygun fiyatlarla hem de düşük taksitlerle ev satıyor. 

TOKİ'DEN KİRA DERDİNE SON!

TOKİ bir yandan Türkiye'nin 81 ilinde konut projelerini gerçekleştirmeye devam ederken bir yandan da bu projelerde yer alan konutların satışlarına dair ilanları yayınlayarak ihtiyacı olan vatandaşları ev sahibi yapıyor. Normal piyasa şartları içerisinde ev sahibi olma imkanı bulunmayan vatandaşlar TOKİ aracılığı ile ev satın alarak kira ödeme derdinden de kurtuluyorlar. 

ÇANAKKALE'DE KONUT SATIŞI!

TOKİ'nin Türkiye'nin dört bir tarafında gerçekleştirdiği projelerde satışa sunulan evler oldukça cazip imkanlarla satın alınabiliyor. Son yayınlanan konut satış ilanları incelendiğinde en dikkat çekici ilanlardan birisi de Çanakkale'de yapılan projeden geldi. TOKİ bu projede hem alt gelir sınıfı vatandaşlar için hem de orta gelir sınıfı vatandaşlar için konut satışı yapıyor.

Çanakkale ili Merkez ilçesi İntepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen toplu konut uygulamasında TOKİ tarafından 30 adet 2+1 konut alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için kuralı satış yöntemiyle satışa çıkarıldı. TOKİ bu satışın mali şartlarını ve vatandaşların hangi bedellerle ev sahibi olabileceklerini duyurdu.

1.067 TL TAKSİTLE 2+1 KONUT SATIŞI

Yayınlanan konut satış ilanına göre satışa çıkarılan 2+1 konutların fiyatlarının 218 Bin TL'den başlayıp 299 Bin TL'ye kadar çıktığı bildirildi. TOKİ bu konutları satın almak isteyecek olan alt gelir grubu vatandaşlara yüzde 12 peşinat ödemesi yapmaları halinde 180 aya kadar vade imkanı sunuyor. Bu şekilde taksit ödeme başlayacak olan vatandaşlar ayda 1.067 TL ödeyerek ev sahibi olabilecekler. 

toki çanakkale alt helir grubu konut satışı

1.170 TL TAKSİTLE TOKİ'DEN 3+1 KONUT

TOKİ konut satış ilanına göre Çanakkale ili Merkez ilçesi İntepe Mahallesi'ndeki toplu konut projesinde orta gelir sınıfı vatandaşlar için de konut satışı yapacak. Bu kapsamda 14 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. Bu satışta da kuralı satış yöntemi uygulanacak. 

toki çanakkale orta gelir grubu konut satışı

TOKİ orta gelir sınıfı vatandaşlar için Çanakkale'de satışa çıkardığı konutların mali şartlarını açıkladı. Buna göre vatandaşlar bu konutları 263 Bin TL ile 361 Bin TL arasında değişen fiyatlarla satın alabilecekler. Ayrıca yüzde 10 peşinat ödeyene 120 ay, yüzde 20 peşinat ödeyene de 180 ay vade yapılacak. Bu kapsamda vatandaşlar 1.170 TL taksit ödeyerek konut sahibi olabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@