TOKİ Yeni Fiyatları Açıkladı, Emlak Piyasasına Rest Çekti! 2+1 Konutlar 240 Ay Vade Ve 490 TL Taksitle Satılıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından düşük maliyetler ve akıl almaz taksitlerle konut satışı yapılmaya devam ediliyor.

Toki 29.11.2021 - 20:21 29.11.2021 - 20:21 Engin Uzunoğlu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) piyasanın yarı fiyatına konut satışları yapmaya devam ediyor. Türkiye'nin farklı illerind ebulunan konut projelerinden ev satışları gerçekleştiren TOKİ, dar gelirli vatandaşlara herhangi bir yerde bulamayacakları bir imkanı sunuyor. Piyasaya fiyatlarına meydan okuyan TOKİ hemen hemen yarı fiyata konut satışı yapıyor. 

TOKİ EMLAK PİYASASINA REST ÇEKTİ!

TOKİ uygun maliyetle inşa ettiği konutları herhangi bir kar amacı gütmeden vatandaşlara yine uygun maliyetlerle satıyor. Üstelik şu anda inşaat maliyetlerinin zirveye çıktığı bir dönemde TOKİ akıl bile almayacak fiyatlarla dar gelirli aileleri konut sahibi yapıyor. Kira ödemekten ailelerinin geçimlerini sağlamaya fırsat bulamayan dar gelirli vatandaşlar bu şekilde ekonomik olarak bir rahatlşama yaşayabiliyorlar. Üstelik kiraya ödeyecekleri tutarlardan daha düşük taksitlerle ev sahibi oluyorlar. 

YÜKSEK PEŞİNATSIZ, KONUT KREDİSİZ EV SAHİBİ OLMA İMKANI

TOKİ tarafından uygulanan sistem gereği ev satın almak isteyen vatandaşlardan yüksek peşinatlar talep edilmiyor. Vatandaşlar yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 gibi peşinat ödemeleri yapıp geri kalan kısmı konut kredisi kullanmadan vadelendirebiliyorlar. Bankalarla değil TOKİ ile muhatap olan vatandaşlar kolay finansal şartlar eşliğinde ev sahibi olabiliyorlar. TOKİ tarafından vatandaşlara 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vade seçenekleri de sunuluyor. Üstelik vatandaşlara konutların teslimi yapılmadan da taksit ödemeleri yapmaları istenmiyor.

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ tarafından yayınlanan ilanlar ile hangi illerde konut satışı yapıldığı açıklandı. Yaklaşık 20 adet ilde konut satışı için başvurular alınmaya devam ediliyor. Bu konutların hangi şartlarda satılacağı ve fiyatları konusunda TOKİ tarfaından gereken bilgiler yayınlanan ilanlarla duyuruldu. İşte en dikkat çeken konut satış ilanları ve maliyetleri...

180 AY VADE, 880 TL TAKSİTLE KONUT SATIŞI!

TOKİ tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Aksaray'ın Ağaçören ilçesinde yapılan konut projesinde 2+1 konutlar satışa çıkarıldı. Bu konutların fiyatlarının 176 Bin TL'den başlayıp 212 Bin TL'ye kadar çıktığı belirtildi. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade imkanı verilirken taksitlerin de 880 TL'den başladığı açıklandı.

toki konut satışı maliyetleri 1

AYDA 490 TL TAKSİTLE 2+1 EV SATILIYOR

TOKİ'nin aktif konut satışı yaptığı illerden birisi de Erzincan olduğu bildirildi. Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde gerçekleştirilen TOKİ projesinde 2+1 konutlar uygun fiyatlarla satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların fiyatlarını 148 Bin TL'den başlayıp 279 Bin TL'ye kadar çıktığını duyurdu. Vatandaşlara yüzde 12 peşinat ödenmesi durumunda 180 ay, yüzde 20 peşinat ödenmesi durumunda 240 ay vade imkanı verildiği açıklandı. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşların ödemeleri gereken aylık taksit tutarının 490 TL'den başladığı bildirildi.

toki konut satışı maliyetleri 2

TOKİ'nin diğer illerde yaptığı konut satışlarına ilişkin maliyet bilgileri kurumun resmi internet sitesinde satışlar menüsünden öğrenilebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@