Dikkat TOKİ Mayıs 2022 kuralı, açık artırma konut satış ilanlarına başvurular nereden ne zaman yapılacak?

Dikkat TOKİ Mayıs 2022 kuralı, açık artırma konut satış ilanlarına başvurular nereden ne zaman yapılacak?
TOKİ Mayıs ayında konut satışına devam ediyor. Kuralı ve Açık Artırma ile yapılacak satışlar için başvurular başladı. Peki TOKİ konutlarına başvurular nereden nasıl tamamlanacak?

TOKİ Başkanlığı'nın konut satış duyuruları Mayıs 2022'de güncellendi. Emlak365.com olarak bizlerde başlayan ve devam eden konut satış ilanlarını tek tek ve anında sizlerle buluşturduk TOKİ güncel satış listelerini görmek isteyenler aşağıda yer alan bağlantı üzerinden tüm duyurulara ulaşabilirler.

İlan edilen listelerde kendi şehirleri için ev alma imkanı şansı yakalayanlar, son başvuru tarihini kaçırmadan tüm işlemleri tamamlamak zorundalar. Peki TOKİ kuralı konut satışı ile açık artırma konut ihalelerine başvurular nasıl yapılacak?

TOKİ KURALI KONUT SATIŞI BAŞVURU İŞLEMLERİ

TOKİ Mayıs ayının ilk 10 günlük sürecinde sadece Malatya için bir duyuru yayımladı. 950 TL taksitle 2+1 - 1445 TL taksitle 3+1 daire satacak olan TOKİ Başkanlığı başvuruları almaya başladı. İlan edilen bu konut ve diğer tüm kuralı konut satış ilanları için ise başvuru işlemleri aynı şekilde devam edecek.

Kuralı konut satışlarına başvuru yapacaklar; e-Devlet sistemini yada Ziraat Bankası'nı tercih edebilirler.

Birinci yöntem e-Devlet üzerinden TOKİ Hizmetleri sayfasından güncel konut satış başvuruları üzerinden online başvuru yapmak. e-Devlet üzerinden yapılan başvuruların ardından 2+1 daireler için 1000 TL, 3+1 daireler için 2000 TL olan başvuru ücreti ödenecek. Daha sonra kura aşaması tamamlanacak.

İkinci yöntem ise tüm işlemleri Ziraat Bankası şubelerinden tamamlamak. Konut satış için yayımlanan duyuruya göre başvurularını ilgili banka şubesinde giderek tamamlamak. Hem form doldurma hemde ödeme işlemleri Ziraat Bankası şubesinden tamamlanabilir.

TOKİ AÇIK ARTIRMA İLE KONUT SATIŞI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Mayıs 2022 döneminde 39 şehirde konut satışı yapılacağı ilan edildi. 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan konut satışları için başvurular bu tarihlerden önce tamamlanacak. Konut satışı için başvuru yapacak olanlar "Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek." açıklamasına göre ilgili banka şubelerinden yapılacak.

Açık artırma ile satılacak olan konutlar için başvuru işlemlerini tamamlayanlar ilan edilen tarihte açık artırmaya dahil olacaklar. Buradan konutlar için vatandaşlar teklilerini sunacak ve hak sahibi olacaklar.