İzmir'de TOKİ Bekleyenler İlan Geldi! Yüzde 40 Peşinat 120 Ay Vadeyle 285 Konut Satılacak

TOKİ Başkanlığı İzmir Uzundere'de yer alan proje kapsamında 285 adet konut satılacağını duyurdu. TOKİ ev alanlar için ödemelerin %40 peşinat ve 120 ay vadeli olacağını ilan etti.
İzmir'de TOKİ Bekleyenler İlan Geldi! Yüzde 40 Peşinat 120 Ay Vadeyle 285 Konut Satılacak

İzmir'de TOKİ'den ev almak isteyenler için beklenen ilan geldi. Kurum yayımladığı bir duyuru ile ihale ile konut satışlarının olacağını ilan etti. Sunulacak ödeme avantajlarını açıklayan TOKİ bunun yanında başvurular için gerekli bilgileri açıkladı.

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN KONUT SATIŞ İLANI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımladığı basın açıklamasında toplam 285 daire için ihale düzenleneceğini bildirdi. İzmir'de TOKİ'den ev almak için konutların Uzundere Yenitepe projesinden olacağını bildirdi. Söz konusu konut satışlar için başvuru yapacak vatandaşlar için sürecin 9 Eylül tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

9 Eylül tarihinde bir ihale düzenleyecek olan TOKİ Başkanlığı en yüksek teklifi verenlere konut alma şansı sağlayacak. İhaleye katılmak isteyenler çin yayımlanan ilk duyuruda, başvuruların ihale tarihinden bir gün önce sona ereceği bildirildi. Bu bilgi kapsamında ihaleye katılacak olanlar başvurularını 8 Eylül Çarşamba günü saat 11.00'e kadar yapabilecekler.

ÖDEME BİLGİLERİ

İhaleye katılan vatandaşlar TOKİ İzmir Uzundere Yenitepe konutlarından almak için tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi verenler konutları almaya hak kazanacaklar. Konutları alacak olan vatandaşlar satış fiyatı üzerinden yüzde 40 oranında epşinat ödemesi yapacaklar. Peşinat ödemelerinin yanı sıra kurum vatandaşlara 120 ay vade olanağı sağlayacak.

TOKİ'NİN SATIŞ DUYURUSU

İzmir'de TOKİ Bekleyenler İlan Geldi! Yüzde 40 Peşinat 120 Ay Vadeyle 285 Konut Satılacak

İHALE BAŞVURU DETAYLARI

İhale başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar Milli Emlak Yönetim yada TOKİ siteleri üzerinden başvuru detaylarını öğrenebilecekler. Başvurular için son gün 8 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 11.00 olarak açıklandı.

9 Eylül tarihinde ise ihale TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonunda düzenlenecek. Vatandaşlar salona HES kodu ile girecekler. Ayrıca isteyenler internet üzerinde de ihaleye katılıp teklif verebilecekler.