TOKİ Arsa Satış İhalesi Yapıyor! 254 Arsa 40 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuluyor

Arsa yatırımcılarına duyurdu! TOKİ 21 ilde yer alan 254 arsayı açık artırma yöntemi ile satışa sunarken 40 bin liraya arsa yatırımı yapma imkanı sunuldu...
TOKİ Arsa Satış İhalesi Yapıyor! 254 Arsa 40 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuluyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ arsa yatırımcılarına duyuru yayımlayarak konut, ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsaları satışa sunacağını duyurdu. Bu arsalar için başvuru yapacak olan kişiler ya da kurumlar yüzde 25 peşinat ödedikten sonra kalan tutarı 60 ay taksitle ödeyebilecek.

Aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu 21 ilde yer alan 254 arsa için satış ilanı yayımlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) satışı açık artırma yöntemi ile yapacak ve düzenlenen müzayede de en yüksek teklif sahibi satışa sunulan arsayı satın almaya hak kazanacak.

40 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARLA YATIRIMLIK ARSA ALMA FIRSATI!

TOKİ tarafından yayımlanan listeye göre muhammen bedeli 3 milyar 929 milyon 589 bin 397 lira olarak belirlenen toplam 1 milyon 940 bin 971 metrekare büyüklüğündeki arsalar açık artırma yöntemi ile satışa sunulacak. Söz konusu arsalar Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elâzığ, Gaziantep, Giresun sınırları içerisinde yer alıyor.

TOKİ Arsa Satış İhalesi Yapıyor! 254 Arsa 40 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Satışa Sunuluyor

Arsaların satış fiyatları için yayımlanan listede en düşük arsa satış fiyatı 40 bin 69 liralık fiyatla satışa sunulan Balıkesir Bandırma Edincik sınırları içerisinde yer alan arsa oldu. Satışa sunulan arsalar için açık artırma ise 26 Ağustos 2021 Perşembe 10.30 ve 27 Ağustos 2021 Cuma 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında yapılacak.