TOKİ Konya Meram ve Beyşehir'de 24 ay vadeli ödeme planıyla arsa satışı yapacak

TOKİ Konya Meram ve Beyşehir'de 24 ay vadeli ödeme planıyla arsa satışı yapacak
TOKİ ve Emlak Yönetim tarafından gerçekleştirilecek satış ile Konya'nın Meram İlçesi ve Beyşehir İlçesinde arsa satışları yapılacak. Arsalar için fiyatlar 391 bin 858 TL'den başlıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Emlak Yönetim Hizmetleri tarafından yayımlanan satış duyurusunda, Konya'da 391 bin 858 TL'den başlayan fiyatlarla arsa satışları yapılacak. KDV muaf olarak yapılacak satışlarda düşük peşinat ve 24 ay vadeli ödeme planı sunulacak. Konya'da arsa almak isteyen yada yatırım fırsatı arayanlar için kurumdan gelen duyurunun tüm detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

TOKİ'DEN KONYA'DA ARSA SATIŞI

TOKİ Başkanlığı'nın muhtelif arsa satış ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Haziran ayı için de bir duyuru yayımlayan TOKİ, ayın ortasında düzenleyeceği bir ihale ile 37 adet arsanın satılacağını aktardı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Emlak Yönetim Hizmetleri tarafından satılacak olan arsalar Konya'nın Meral İlçesi ile Beyşehir İlçesinde bulunuyor.

KOLAY ÖDEME PLANLARI SUNULUYOR

TOKİ ile Emlak Yönetimin açık artırma ile satacakları arsalar da kolay ödeme planları ile satılacak. 15 Haziran tarihinde düzenlenecek ihaleye katılım sağlayacak olan istekliler tekliflerini sunacaklar. Arsalar için verilen en yüksek teklife satış hakkı verilecek. Satış hakkı olan vatandaşlar ödemelerini ya peşin olarak yapacaklar yada arsa için verilen teklif değerinin (satış bedelinin) yüzde 25'i oranında peşinat ödenecek. Peşinat ile yapılan ödemeden kalan kısım ile 24 ay vade ile tamamlanacak.

TOKİ Konya Meram ve Beyşehir'de 24 ay vadeli ödeme planıyla arsa satışı yapacak

AÇIK ARTIRMA BAŞVURULARI

Açık artırma için başvuru işlemleri 15 Haziran tarihinden önce tamamlanacak. Başvuruda bulunanlar ihale gününde ya kurumun açıkladığı adreste yada internet üzerinden açık artırmaya katılarak tekliflerini sunacaklar. Detaylar Emlak Yönetim web sitesinden öğrenilebilecek.