TOKİ yüzde 25 indirim kampanya detayları belli oldu! Başvurular 21 Eylül'de başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından dün yapılan son dakika açıklamada TOKİ konutları için yüzde 25 indirim uygulanacağı ifade edilmişti. TOKİ tarafından detaylar açıklandı!
TOKİ yüzde 25 indirim kampanya detayları belli oldu! Başvurular 21 Eylül'de başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutları hakkında dün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan "2022 haziranından önce yapılan konutlar için yakında arkadaşlarımız kampanya başlatacaklar. Borcunu peşin kapatmak isteyenlere yüzde 25 indirim yapılacak." şeklindeki açıklama ile yüzde 25 indirim uygulanacağı açıklanmıştı. Gelen bu açıklamaların ardından ise bugün TOKİ'nin resmi internet hesabı üzerinden yapılan paylaşımda konut kampanyasının detaylarına yer verildi.

TOKİ %25 İNİDİRİM KAMPANYA DETAYLARI BELLİ OLDU!

2022 senesinden önce yapılmış olan konutlarda borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim uygulanacağı açıklandı. Kampanya kapsamında borcunu tamamen kapatamayacak olan kişiler için ide borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanma imkanını sundukları ifade edildi.

screenshot-97-001.png

KİMLER KAMPANYADAN YARARLANABİLİR?

Yayımlanan kampanya duyurusuna göre kimlerin bu kapsamdaki indirimden yararlanabileceği şu şekilde bildirildi;

"İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler."

SON BAŞVURU TARİHİ 19 EKİM 2023

Konut ve iş yerleri için borçlarını kapatmak üzere başvuru yapacak olan kişiler için 21 Eylül 2023 tarihinde başvurular alınmaya başlarken son başvuru tarihi ise 19 Ekim 2023 olarak belirlendi.