TOKİ yüzde 25 indirim kampanyasına başvurular bugün başladı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan son duyuru ile birlikte TOKİ'ler için yüzde 25 indirim kampanyasına başvuruların başladığı öğrenildi.
TOKİ yüzde 25 indirim kampanyasına başvurular bugün başladı!

Birkaç gün önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan son duyuru ile birlikte TOKİ konutlarında toplamda yüzde 25 indirim kampanyasının uygulanacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen kişiler için "2022 haziranından önce yapılan konutlar için yakında arkadaşlarımız kampanya başlatacaklar. Borcunu peşin kapatmak isteyenlere yüzde 25 indirim yapılacak." ifadeleri ile gerekli olan duyurular yapıldı.

BORCUNU KAPATACAKLARA BÜYÜK FIRSAT!

Yapılan açıklamalara göre indirim kampanyasından faydalanacak olan kişilerin konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim alınabileceği gibi borcunu tamamen kapatamayacak fakat borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecekler ifade edildi. Bu çerçevede gelen duyurularda kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin bilmesi gereken tüm detaylara da yer verildi.

DETAYLAR BELLİ OLDU!

Yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanmayı düşünen kişiler için TOKİ tarafından resmi açıklama geldi. Konu ile ilgili yapıla açıklamada indirimden kimlerin, nasıl faydalanabileceği hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Bu detaylar ise şu şekildeydi;

"İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler."

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLIYOR!

Kampanyadan faydalanmak için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na başvuru yapmak isteyen kişilerin bugünden itibaren başlayan başvuru süreci ile birlikte 19 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruların yapılabileceği öğrenildi.