TOKİ'den Açık Satış Duyurusu! 3+1 Daireler 120 Ay Vadeyle Satılacak

TOKİ Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 3+1 daire satışı yapacağını ilan etti. Tokat'ta yer alan konut projesinden konut satışı yapacak olan TOKİ ev alımlarının çekilişsiz kurasız olacağını ilan etti.
TOKİ'den Açık Satış Duyurusu! 3+1 Daireler 120 Ay Vadeyle Satılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Tokat Niksar Kültür Mahallesinde yer alan konut projesinden daire satışı yapılacak. Kurum burada bulunan orta gelir grubu konutlardan 18 adetini hiçbir kura, çekiliş ve ön başvuru olmadan doğrudan satacak.

26 Nisan tarihinde başlayacak başvurular ile talep eden vatandaşlar TOKİ'den aşağıda ki ödeme planları ile ev sahibi olabilirler. İlk başvuruda bulunan vatandaşlar istedikleri konutu seçip 120 ay vadeli ödeme planıyla alabilecekler.

18 ADET 3+1 DAİRE SATILACAK

TOKİ Başkanlığı'nın duyurusunda yer alan bilgilere göre kurum Tokat Niksar Kültür Mahallesinde inşa edilmiş projeden 18 adet daire satacak. Konutların tamamı 3+1 şeklinde olup büyüklükleri eşit. Konutlaron brüt büyüklükleri 123 metrekare olurken net büyüklükler ise 97 metrekare.

Satış Fiyatları Farklı

Satışa çıkarılan konutların tamamı 3+1 konumda ve aynı büyüklükte olsalar bile satış rakamları farklı. Konutun bulunduğu kat ve cepheye göre değişen fiyatlarda; en ucuz satış rakamı 232 bin TL. 3+1 konutlar için belirlenen en yüksek satış fiyatı ise 285 bin TL. Bu iki rakam arasında ise çok sayıda konut satışı yapılıyor.

TOKİ'NİN SUNDUĞU ÖDEME SEÇENEKLERİ

Açık konut satışlarında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı müşterilerine uzun vade, düşük peşinat ve taksitli ödeme seçeneği sunuyor. Bu seçenekler ise genellikle iki veya 3 farklı ödeme alternatifleri ile müşterilere duyuruluyor. Ancak TOKİ Niksar'da yer alan konutlar için ise tek ödeme seçeneği mevcut.

Vatandaşlar orta gelir grubunda yer alan bu konutlardan almak isterlerse ödemelerini yüzde 25 peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın taksitle ödenmesi şeklinde yapacaklar. TOKİ tarafından sunulan en uzun vade süreci ise 120 ay olarak açıklandı.

TOKİ'den Açık Satış Duyurusu! 3+1 Daireler 120 Ay Vadeyle Satılacak

Konut Seçimi ve Ödeme Planının Oluşturulması

İlan edilen konut satış rakamları ile TOKİ'den ev alacak olan vatandaşlar başvurularını yaptıktan sonra konut seçimi yapacaklar. Konut seçimini tamamlayanlar vatandaşlar daha sonra belirledikleri ödeme planı için ilgili banka şubesi aracığıyla sözleşme imzalayacaklar.

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE SATIŞ DUYURUSU

TOKİ Başvuruların ne zaman alınacağı ve kimlerin başvuru yapacağına dair satış duyurusunda" Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 18 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 26 Nisan 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında en az %40 Engelli Raporu olan vatandaşlar için Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu. Başvurular bu duyuru esasına göre Halk Bankası şubesine yapılacak.