TOKİ'den o kişiler için kampanya duyuruldu! 19 Ekim'e kadar başvuru yapanlarda konutta büyük indirim fırsatı

Belirli bir tarihten önce TOKİ konut sahibi olan kişiler için yapılan son duyuruda Ekim ayına kadar yüzde 25 indirim fırsatının uygulanacağı öğrenildi.
TOKİ'den o kişiler için kampanya duyuruldu! 19 Ekim'e kadar başvuru yapanlarda konutta büyük indirim fırsatı

Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile birlikte konut sahipleri için yüzde 25 indirim fırsatı verileceği öğrenilmişti. TOKİ'den kura yöntemi ile alınan bu konutlara ilişkin gelen bilgilere göre konut borcunun tamamını kapatmak isteyenler için indirim uygulanacağı ifade edildi. Konu ile ilgili tüm detaylar ise belli oldu.

21 EYLÜL'DE BAŞVURULAR BAŞLADI!

Konu ile ilgili TOKİ tarafından yapılan "2022 haziranından önce yapılan konutlar için yakında arkadaşlarımız kampanya başlatacaklar. Borcunu peşin kapatmak isteyenlere yüzde 25 indirim yapılacak." şeklindeki ifade ile belirli bir tarihten önce alınmış olan TOKİ konutlarında borç kapatmak isteyenlere özel kampanyaların uygulanacağı öğrenilmiş oldu. Bu kapsamda gerekli olan detaylar da konut sahipleri tarafından oldukça merak edilmeye başlandı.

BAKANLIK TÜM İNDİRİM DETAYLARINI ANLATTI!

Merak edilenlerin artmaya başlaması ile birlikte Bakanlık tarafından konuya ilişkin "İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler." ifadeleri ile detaylar aktarılmış oldu.

KAMPANYAYA BAŞVURU İÇİN SON GÜN 19 EKİM!

Tüm bunlar ile birlikte konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim alınabileceği gibi borcunu tamamen kapatamayacak fakat borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanma imkanı sunulacağı açıklandı. 21 Eylül 2023 tarihinde başlayan başvuru işlemlerinin ise TOKİ tarafından belirlenen tarihlere göre 19 Ekim 2023 tarihinde sona ereceği öğrenildi. İndirim kampanyasından faydalanmak isteyen kişilerin belirlenen bu tarih aralıklarını kaçırmadan başvuru yapması gerektiği ifade edildi.